Zamknij
REKLAMA

Dożynki w gminie Kąkolewnica

12:22, 11.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 5 września 2021 roku na stadionie gminnym w Kąkolewnicy odbyły się dożynki gminno-parafialne. Uroczystości rozpoczęły się o godz.12:00 Mszą Św. w kościele parafialnym p. w. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy. Po przemarszu korowodu dożynkowego na Stadionie Gminnym odbyła się część oficjalna dożynek.

Po liturgii dożynkowy korowód przeszedł na boisko przy Gminnym Ośrodku Kultury, by tam świętować zakończenie żniw. Na początku pani wójt Anna Mróz i przewodniczący Rady Gminy, Mariusz Majczyna, rozpoczęli dożynki. Po dożynkowym ceremoniale i dzieleniu chleba, zaprezentowano poszczególne sołectwa gminy Kąkolewnica.

Starostami tegorocznych dożynek byli Magdalena i Mariusz Górni, małżeństwo z Grabowca. Nie zabrakło przemówień okolicznościowych. Był też  odczytany list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął Święto Plonów patronatem z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości, jako jedyne na powiecie radzyńskim.

W czacie dożynek odbył się IV Ogólnopolski Puchar "Strongman". Uczestnicy Święta Plonów w Kąkolewnicy mogli też podziwiać twórczą inwencję mieszkańców poszczególnych sołectw i kół gospodyń wiejskich, którzy ze starannością przystroili swoje stoiska. Stoły uginały się od lokalnych przysmaków, których można było skosztować. Dekoracje cieszyły nasze oczy.Atrakcją wieczoru były koncerty zespołów Hoyaky i Power Play.

W czasie dożynek można było obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego, dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia ze swoimi ulubieńcami z Psiego Patrolu, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach lub zapleść kolorowe warkoczyki.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%