Zamknij
REKLAMA

Parafia MBNP - ogłoszenia parafialne

19:59, 10.10.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

1. Różaniec październikowy z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych jest odmawiany od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Potem jest Msza Święta. W sobotę i niedzielę różaniec po Mszy Św. wieczorowej.

2. W środę o 17.00 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Różaniec Fatimski i Msza Święta.

3. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Nawiązuje on do powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 roku. Tego dnia w Sanktuarium różaniec prowadzą nauczyciele ZSP. Modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli naszego pokolenia. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. ofiarowana przez grono pedagogiczne ZSP im. Jana Pawła II. Zapraszamy. Z racji święta patronalnego szkoły uroczysta Msza Św. w intencji społeczności szkolnej będzie sprawowana w sanktuarium 18 października o godz. 10.00.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim informuje, że dnia 18 października 2021 roku (poniedziałek) w godzinach 9.40 – 10.00 oraz ok. 11.30 – 11.50 na ulicach: Sikorskiego, Korczaka i Wyszyńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Utrudnienia te związane są z przemarszem uczestników obchodów święta patrona szkoły na uroczystości do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Wyszyńskiego.

4. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00.

5. Zbliża się Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W najbliższą niedzielę w naszym mieście po raz pierwszy przygotowujemy pogrzeb dzieci nienarodzonych. Został ustalony następujący porządek:

- godz. 14.55 wniesienie trumny z ciałami do kościoła

- 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

- 15.30 Msza Święta.

Modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. będzie aktem odprowadzenia wraz z wielu rodzicami i rodzeństwem do bramy wieczności każdej duszy dziecka, któremu nie było dane ujrzeć swojej matki i ojca oraz cieszyć się ziemskim życiem. Po Mszy św. udamy się na cmentarz Komunalny i tam umieścimy ciała w przygotowanym grobie, zapalimy znicze i złożymy kwiaty.

Na tę uroczystość będą przygotowane dwa pomniki. Jeden symboliczny, ofiarowany dzieciom nienarodzonym w minionych latach i ten na rok obecny i przyszły. Pozostałe prace będą wykonane w przyszłym roku. W to niekwestionowane dzieło włączyły się 204 osoby przysyłając na wyłączne konto 31444,50 zł. Ofiarodawcom bardzo dziękuję. Trzydzieści tys. złotych zostało przekazanych na zakup płyt marmurowych. Dalej liczymy na wielkoduszność mieszkańców Radzynia i powiatu.

6. Za tydzień podamy porządek odprawiania Mszy Św. w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

7. Dzisiaj wypada XXI Dzień Papieski. W całej Polsce są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Korzysta z nich prawie dwa tysiące uczniów i studentów. Wychodząc z kościoła spotkacie młodzież kwestującą na ten cel. Ofiarodawcom składamy "Bóg zapłać".

8. Kuria diecezjalna siedlecka informuje, że alumn Wyższego Seminarium Duchownego, Aleksander Lis, syn Mirosława, jest kandydatem do święceń diakonatu i kapłaństwa.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%