Zamknij
REKLAMA

Parafia Trójcy Św. - ogłoszenia parafialne

07:00, 21.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

1. Wczoraj i dzisiaj przeżywamy XXXVI Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Dziękujemy młodzieży za obecność w dniu wczorajszym na spotkaniu rejonowym w Sanktuarium a ks. Arkadiuszowi i katechetom za opiekę. Dzisiaj modlimy się za młodych z naszej parafii. Zachęcamy młodzież do wstępowania do Ruchu Światło-Życie, którym opiekuje się ks. Wojciech, a ks. Arkadiusz zaprasza młodych w piątek do sali na starej plebanii na godz. 18.45. To pierwsze spotkanie dla młodzieży, która chce pogłębiać swoją wiarę i bardziej uczestniczyć w życiu parafii.

2. „Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów” – to słowa Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Zachęcamy naszych parafian do modlitwy za Polskę, o spokój i o pokojowe rozwiązanie sytuacji na granicy. Dziękujemy jednocześnie służbom mundurowym: Straży Granicznej, wojsku, policji, za ochronę naszych granic. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczamy na działalność charytatywną Caritas.

3. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny.

4. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas siódmych i ich rodziców.

5. Porządek wypominek w tym tygodniu:- poniedziałek (22 listopada) – ulice: Parkowa, Krysińskiego, Truskawkowa, Czereśniowa, Lendzinek I i II, Pomiarowa, Ogrodowa i Chomiczewskiego- wtorek (23 listopada) – Biała, Branica Radzyńska, Paszki Małe i Paszki Duże.- środa (24 listopada) – Ustrzesz, Zabiele, ul. Zabielska, ul. Wyszyńskiego- czwartek (25 listopada) – Sitno, Niewęgłosz, Lichty, Stasinów, Marynin, ul. Sitkowskiego, ul. Chmielewskiego, ul. Jagiellończyka, ul. Wisznicka- piątek (26 listopada) – pozostałe ulice z poza parafii

6. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 zamówioną przez chór parafialny. Już dzisiaj składamy serdeczne życzenia panu organiście i chórowi parafialnemu, panu Wojciechowi Kwiatkowi i scholi młodzieżowej, pani Ani-katechetce i scholi dziecięcej, zespołowi pielgrzymkowemu oraz wszystkim śpiewającym psalmy.

7. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo „Strażnicy Kościoła”. Po Eucharystii spotkanie.

8. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00, w sali na starej plebanii, odbędzie się kolejne spotkanie Apostolatu Trzeźwości. Zapraszamy osoby, które należą do wspólnot trzeźwościowych, doświadczających w rodzinach skutków uzależnień lub chcą się włączyć w działanie na rzecz trzeźwości.

9. W czwartek, 25 listopada, modlimy się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Ze względu na wypominki, dziesiątek różańca będzie odmówiony po Mszy św.

10. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy wieniec adwentowy, który będzie w kościele i nasze wieńce domowe. Zachęcamy, aby przygotować do poświęcenia takie wieńce.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast w środę o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00 (w środę i sobotę z udziałem dzieci). Prosimy o przygotowanie lampionów.

12. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu pan organista odwiedzi: os. Bulwary bl. 1-9, ulice: Powstańców Styczniowych, Partyzantów, Jana Pawła II, Parkowa, Zamkowa, Krysińskiego, Pocztowa, Spokojna, Armii Krajowej, Traugutta, Gwardii, Witosa, Ogrodowa i 11 Listopada.

13. Dziękujemy za ofiary:-  na remont kościoła: bezimienna – 1500 zł., Janina Bielecka os. Bulwary – 100 zł., KRK z Siedlanowa zel. Lidia Rola – 300 zł., z ul. Powstańców Styczniowych – 200 zł., bezimienna – 140 zł., z ul. Pocztowej – 100 zł. - na remont figury Matki Bożej: Janina Bielecka os. Bulwary – 100 zł.

14. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy szczególnie o szczelne zamykanie głównych drzwi kościoła.

15. Za tydzień będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Donica lat 78 z Lublina, śp. Czesław Głąb lat 87 z ul. Armii Krajowej, za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek … .

17. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%