Zamknij
REKLAMA

Paczki żywnościowe dla niepełnosprawnych w gminie Wohyń

12:54, 09.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

GOPS w Wohyniu rozpoczął przekazywanie paczek z żywnością dla osób niepełnosprawnych. Gminie Wohyń na ten cel przyznano pomoc finansową w wys. 100.000,00 zł w ramach programu realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Moduł IV "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi" w 2021 roku. Wsparcie finansowe zostało przeznaczone na paczki żywnościowe dla 200 pełnoletnich osób niepełnosprawnych z terenu naszej gminy bez względu na kryterium dochodowe i stopień niepełnosprawności. Wartość jednej paczki wynosi 500 zł.

Wydawanie paczek przebiega sukcesywnie zgodnie z kolejnością zgłoszeń i jest uzależnione od terminów kolejnych dostaw i ilości skompletowanych gotowych paczek, składających się z ponad 60 rodzajów art. spożywczych. Jedną paczkę stanowią 2 duże torby o wadze kilkudziesięciu kilogramów każda.

Pracownicy GOPS zawiadamiają telefonicznie osoby niepełnosprawne o możliwości odbioru paczek aby uniknąć zgromadzeń i zachować podstawowy reżim sanitarny z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19.

Osobom, które zgłosiły wcześniej brak możliwości odbioru - paczki zostaną dowiezione.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%