Zamknij

Sprawozdanie z działalności RaSIL w 2021 roku

12.51, 24.04.2022 . Aktualizacja: 20.10, 01.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przedstawiamy sprawozdanie z pracy Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych odczytane na wczorajszej gali RaSIL.

----------

Rok 2021 był rokiem trudnym Ze względu na COVID nie odbyła się tradycyjna gala. Mimo to zakończył się dodatnim bilansem finansowym.

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych działa od 2003 roku. Obecnie liczy 23 członków. RaSIL prowadził działalność o charakterze patriotycznym. W roku ubiegłym tradycyjnie już był współorganizatorem uroczystości ku czci żołnierzy Armii Krajowej pomordowanych na uroczysku Baran. Na tę uroczystość otrzymaliśmy dofinansowanie od Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na naszym portalu Radzyń Info przynajmniej raz w tygodniu ukazywał się artykuł o tematyce historycznej.

Ze względu na zainteresowanie książkami wydanymi w latach poprzednich musieliśmy dodrukować niektóre z nich między innymi "Dwory i pałace powiatu radzyńskiego", "Twarze radzyńskiej bezpieki", "Radzyń w okresie okupacji niemieckiej" czy "Sercem i duszą pisane". W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej zorganizowaliśmy konkurs typujących. Czytelnicy mogli typować wyniki meczów. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Zwyciężczynią została internautka o nicku Świnka Morska, przed Bartłomiejem Birontem i Morandem. Oprócz tego nasi eksperci przed meczem typowali wyniki meczów. Ich typy mogły być podpowiedzią dla typujących. Naszymi ekspertami byli ludzie związani ze sportem: Andrzej Cap, Artur Idzikowski,Tomasz Mackiewicz, Kazimierz Sobieszek, Grzegorz Szram i Jacek Woźniak.

Zarząd RaSIL był zapraszany przez współpracujące ze Stowarzyszeniem gminy i organizacje społeczne na różnorodne uroczystości.

Uczestniczyliśmy między innymi w kongresie transformacji kulturowej w małych środowiskach czy uroczystościach dożynkowych.

RaSIL uczestniczyło też w wielu akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy środki na operacje dzieci, turnusy rehabilitacyjne czy na leczenie chorych na nowotwór. Wspieraliśmy akcje pomocy dzieciom dla Jakuba, Marcina, Piotra, Hani, Antosi oraz dorosłych Anny i Marii. Od fundacji „Nigdy nie jesteśmy sami” otrzymaliśmy specjalne podziękowania. Dziękował nam także portal internetowy Podziemna Armia Powraca.

RaSIL jest właścicielem portalu internetowego Radzyń Info. Od 1 lutego 2019 r. redaktorem naczelnym jest Szczepan Korulczyk. Redaktorem portalu jest Justyna Kurowska. Dużym wsparciem dla portalu jest praca Tadeusza Kierycha. Serdecznie im dziękuję.

Profil portalu na Facebooku ma ponad 3760 polubień. Portal ma około 2000 ilość wejść unikalnych dziennie. Jesteśmy proszeni o patronat medialny uroczystości organizowanych poza granicami naszego powiatu. Dostajemy podziękowania od wielu organizacji społecznych. Otrzymujemy także bilety od organizatorów imprez kulturalnych, które rozprowadzamy wśród naszych czytelników. W 2021 r. na portalu ukazało się prawie 2000 artykułów o różnej tematyce. Nasze artykuły były ponownie publikowane nawet na portalach polonijnych i polskich czasopismach. Radzyń Info weszło do ogólnopolskiej sieci portali informacyjnych. Podpisana została umowa z Polską Agencją Prasową o możliwości wzajemnego korzystania z informacji. Podobną wymianę informacji posiadamy z portalem internetowym Lubelskie Info.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%