Zamknij

Uczniowie ZSP zwycięzcami mistrzostw mechaniki

18:02, 23.05.2022 . Aktualizacja: 19:16, 23.05.2022
Skomentuj

Adrian Maliszewski i Bartłomiej Szczygieł, uczniowie 4 klasy technikum pojazdów samochodowych w ZSP zwyciężyli w Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników.

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych jak co roku zakwalifikowali się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Aż 4 drużyny z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II dostało się do finałów w kliku kategoriach. Eliminacje zostały przeprowadzone zdalnie. Wzięło w nich udział ponad 3300 drużyn z całej Polski. Finały odbyły się podczas Motoryzacyjnych Targów Motor Show w Poznaniu podczas, których uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

18. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników 2022 zdobyli Karolina Świder i Dawid Latoch z 4 klasy technikum.

21. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników 2022 i28 miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników Pojazdów Ciężarowych 2022 zdobyli: Karol Skowron i Kamil Tryc z 2 klasy technikum

12. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników Motocyklowych 2022 zdobyli: Dawid Musiatowicz i Przemysław Cybulak z 3 klasy technikum.

Ponadto w 28. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej nasza szkoła w rankingu szkół samochodowych zajęła 3. miejsce w Polsce. Tak wysokie miejsce to zasługa uczniów technikum pojazdów samochodowych, którzy poradzili sobie bardzo dobrze z testem teoretycznym. Najlepszy wynik z jednej z konkurencji dotyczącej układu klimatyzacji uzyskał Łukasz Listosz z klasy drugiej.