Zamknij
REKLAMA

Adam Mazurek zrezygnował z mandatu radnego gminy Ulan-Majorat

06.00, 02.07.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Adam Mazurek złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego gminy Ulan-Majorat i tym samym z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy.Gminę Ulan-Majorat czekają wybory uzupełniające.

Na początku ostatniej sesji Rady Gminy radny Henryk Cabaj złożył wniosek o zdjęciu z porządku obrad uchwały o wygaszeniu mandatu radnego Mazurka. Wniosek ten został jednogłośni zaakceptowany. Na zakończenie sesji radny Adam Mazurek złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego. O wygaszenie mandatu radnego wnioskował wojewoda. Powodem było złamanie zakazu łączenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia samorządowego. Adam Mazurek pełnił funkcję prezesa Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Z usług spółdzielni korzystała jednostka samorządowa. Adam Mazurek uważa, że nie złamał prawa, bo sprzedaż prowadziła spółdzielnia a nie on osobiście. Nie zamierza jednak chodzić po sądach i udowadniać swoich racji.

Podobna sytuacja miała miejsce z radnym powiatowym Jarosławem Ejsmontem, bowiem Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych świadczyło usługi dla Starostwa. Po wygaszeniu mandatu radny Ejsmont odwołał się do sądu. Sprawa nadal się toczy.

Adam Mazurek przez 20 lat pełnił funkcję radnego gminy Ulan-Majorat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%