Zamknij
REKLAMA

Podpisanie umowy na część S19 z Radzynia do Międzyrzeca

16:42, 27.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

26 lipca 2022 r. o godzinie 9.00 na odcinku drogi krajowej nr 19 w powiecie radzyńskim została podpisana umowa na zaprojektowanie i wybudowanie 22 km drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego.

Rozpoczyna się realizacja kolejnego odcinka trasy Via Carpatia z obwodnicą Kąkolewnicy. W uroczystości uczestniczyli: wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk; dyrektor Biura Komunikacji i Rzecznik Prasowy Ministra Infrastruktury - Szymon Kupty; radny Sejmiku Województwa Lubelskiego - Ryszard Szczygieł; wicestarosta radzyński Michał Zając wraz z członkami Zarządu Powiatu Radzyńskiego; burmistrz Radzynia Podlaskiego - Jerzy Rębek; wójt gminy Radzyń Podlaski - Wiesław Mazurek; wójtowie gmin z terenu powiatu radzyńskiego; dyrektor lubelskiego Oddziału GDDKiA - Mirosław Czech, dyrektor Oddziału w Kielcach Krzysztof Strzelczyk oraz jego zastępca Tomasz Kościelecki. Wykonawcę drogi reprezentował Prezes Stecol Corporation Europe Li Youbing oraz Prezes Power Group Liu Xiaohui.

Zgodnie z umową drogę ekspresową wybuduje wyłoniona w przetargu firma Stecol Corporation za ok. 570,7 mln zł. Wykonawca będzie miał za zadanie zrealizowanie inwestycji w ciągu 36 miesięcy od zawarcia umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie trwania robót budowlanych.To oznacza, że nowym odcinkiem będzie można pojechać w I połowie 2026 roku. Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj" w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Odcinek Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22 km i będzie realizowany w ramach budowy międzynarodowej trasy Via Carpatia. Na początkowym fragmencie, o długości około 3 km, trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19, następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. Planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica - w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ), mosty oraz wiadukty, przejścia dla dużych i małych zwierząt oraz drogi dojazdowe i lokalne.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

stryjstryj

2 0

A może jakieś fotki z wydarzenia ?
11:38, 28.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BolekBolek

0 0

Część ludzi jest żywo zainteresowanych przebiegiem tej nowej trasy. Czy nie można jej przybliżyć jak będzie biegła na terenie miasta i gminy Radzyń Podlaski ? Przecież ludzie którym będą zabierać nie tylko grunty ale i domy powinni już być o tym poinformowani. A na dzień dzisiejszy tej wiadomości nie posiadają. Taka informacja ważniejsza by była jak pokazanie podpisania Umowy która w konsekwencji nic nie daje zainteresowanym właścicielom , którym będą zabierać domy i grunty.
Chyba najwyższy czas aby tych ludzi poinformować. 13:59, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%