Zamknij
REKLAMA

Czwarty wakacyjny piknik w Kąkolewnicy

06:00, 03.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Czwarty piknik z cyklu wakacyjnych pikników "W bajkowej krainie" miał miejsce w środę 27 lipca na stadionie gminnym w Kąkolewnicy. Przy pięknej słonecznej pogodzie można było uczestniczyć w grach, zabawach i konkursach nagradzanych drobnymi, słodkimi upominkami.

Na pikniku gościł kierownik Placówki Terenowej KRUS z Radzynia Podlaskiego - Tomasz Stephan. Już od wielu lat przedstawiciele KRUS przyjeżdżają na pikniki do Kąkolewnicy oraz do innych miejscowości gminy z konkursami i nagrodami. Spotkania zawsze rozpoczynają się pogadankami na temat bezpieczeństwa i wypadkowości przy pracach w rolnictwie, w których aktywny udział biorą najmłodsi uczestnicy pikników. Odbył się konkurs krzyżówkowy, w którym 6 najlepszych uczestników otrzymało nagrody rzeczowe.

Drugi gościem pikniku był przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej TUW - Waldemar Gomółka, który również miał dla piknikowiczów upominki które wręczył wszystkim biorącym udział w tańczeniu poloneza. Tym razem poczęstunek dla uczestników pikniku przygotowały panie z zespołu śpiewaczego Wrzos z Kąkolewnicy, którego szefową jest Józefa Iwanowska.

Grupa mieszkanek Kąkolewnica przygotowała ponad 700 sztuk kąkolewnickich pierogów, serwowane były m.in. pierogi na zimno z borówką, pierogi z soczewicą z tłuszczykiem oraz pierogi z serem na słodko. Przed degustacją zostały przeprowadzone warsztaty z przygotowywania pierogów przez uczestników pikniku.

Dla chętnych przygotowana był strzelnica z łuku sportowego na której każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w turnieju prowadzonym przez Magdalenę Michalak.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%