Zamknij
REKLAMA

Dożynki gminno-parafialne w Wohyniu

20.00, 15.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

11 września odbyły się dożynki gminno-parafialne w Wohyniu. Starostami w tym roku byli Anna Gadamska i Piotr Kłoczko.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p. w. św. Anny w Wohyniu odprawioną przez ks. proboszcza Henryka Kalitkę. Kazanie wygłosił ks. Jakub Kozak. Oprawę muzyczną zapewniła grupa werblistów ze Szkoły im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Po Mszy Świętej uczestnicy dożynek w korowodzie wieńcowym przemaszerowali na plac dożynkowy. Na czele korowodu szli gospodarze gminy i parafii oraz  starostowie  dożynek. W korowodzie dożynkowym swoje kosze z darami z dumą prezentowali sołectwa: Wohyń I i II, Bezwola I i II, Lisiowólka, Ostrówki, Suchowola,  Świerże, Wólka Zdunkówka, Wohyń Niezrzeszeni oraz Bezwola Indos. Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu przygotowało piękny kosz z darami, złożony w ofierze na ołtarzu.

Zgodnie z tradycją, na ręce wójta Tomasza Jurkiewicza i przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Barszczewskiego symboliczny bochenek i dzban miodu przekazali Starostowie Dożynek.W pomoc dzielenia chlebem włączyło się Szkolne Koło "Caritas" w Wohyniu.

 Wójt gminy Tomasz Jurkiewicz w swoim przemówieniu podkreślił, jak istotna jest praca rolnik, życząc wszystkim, aby nigdy na naszych stołach nie zabrakło najważniejszego symbolu dożynek, czyli chleba. Głos zabrali również zaproszeni goście: poseł Marcin Kamil Duszek, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski. List okolicznościowy przesłał wiceminister sprawiedliwości - dr Marcin Romanowski - życząc wszystkim szczęścia i dostatku oraz dobrego odpoczynku i radosnego świętowania.

Podczas dożynek zostały ogłoszone wyniki rodzinnego konkursu na "Najpiękniejszy wianek" oraz na "Najładniejszy, najbardziej pomysłowy witacz dożynkowy". Laureaci odebrali nagrody z rąk  Agnieszki Buch, Anny Tchorzewskiej oraz wójta Tomasza Jurkiewicza.

Następnie scenę przejęły zespoły ludowe. Oprócz lokalnego zespołu Wohyniacy, pojawił się zespół Niezapominajki z Turowa oraz Bravo Solo Mariano. Był też pokaz tańca podopiecznych szkoły "Diament". Popis talentów dali uczniowie Zespołu Szkół w Wohyniu: szkolnego zespołu Iskra oraz grupa czirliderek. Publiczność zachwycił występ Pawła Tokarskiego, który grał na saksofonie.

Na zakończenie dyskotekę poprowadził didżej Allen.

Na stoiskach dożynkowych panie z poszczególnych sołectw częstowały lokalnymi przysmakami oraz domowymi ciastami.

Ulewa przerwała tegoroczne świętowanie. Reszta zaplanowanych atrakcji została odwołane. W trosce o zdrowie mieszkańców organizatorzy podjęli decyzję o przełożenie koncertów na późniejszy termin.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%