Zamknij
REKLAMA

Ostatni wakacyjny piknik w Kąkolewnicy

06.00, 17.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

31 VIII odbył się ostatni wakacyjny piknik w Kąkolewnicy.

Był to "Piknik Historyczny", a okazją była 1. rocznica odsłonięcia w Kąkolewnicy dwóch murali historycznych: "Bitwa pod Kąkolewnicą" i "Uroczysko Baran". Piknik rozpoczął się od koncertu patriotycznego zespołu Wrzos z Kąkolewnicy, którego kierowniczką jest pani Józefa Iwanowska a instruktorem muzycznym pan Sławomir Woch. Po występach wokalnych przyszedł czas na pokaz sekcji Karate Kyokushin działającej przy GOK-u, której trenerem jest sempaj Dawid Tryczyński 1 kyu z Radzyńskiego KKK "Raptor".

W ramach projektu "Nowoczesny patriotyzm – współdziałanie dla dobra lokalnej społeczności" zostały przeprowadzone warsztaty produktów tradycyjnych połączone z degustacją. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąkolewnicy ul. Południowej, którego szefową jest pani Janina Wardziak. Panie przygotowały rogaliki z budyniem, bułeczki z jabłkami, rurki z kremem, babeczki (kopiec kreta), owocowe deserki, donutsy (mini gofry).

Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w warsztatach strzeleckich połączonych z wystawą broni z okresu I II wojny światowej, którą przygotowało Lubelskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej z Jelnicy, reprezentowane przez Witolda Witkowskiego przy wsparciu Romana Zgorzałka, którzy ze szczegółami odpowiadali na pytania i omawiali zgromadzone eksponaty. Nowością była bardzo ciekawa wystawa Nakryć Głowy Służb Mundurowych, udostępniona i ciekawie przedstawiona prze Daniela Rychlika z Łukowa. Dla miłośników strzelectwa odbywał się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej prowadzony przez Magdalenę Michalak.

Na pikniku gościli instruktorzy Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych z Międzyrzeca Podlaskiego, którzy przeprowadzili warsztaty muzyczne z wykorzystaniem bongosów, poprowadzili naukę tańców: poloneza i belgijki.

Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach nagradzanych drobnymi upominkami.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%