Zamknij
REKLAMA

Parafia Trójcy Św. - ogłoszenia parafialne

20.06, 20.11.2022 . Aktualizacja: 20.08, 20.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka w ramach Światowego Dnia Młodzieży, ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (odczytać).

3. Dzisiaj o godz. 18.00 kolejny Wieczór Chwały.

4. Różaniec wspominkowy w tym tygodniu, każdego dnia o godz. 17.30. W poniedziałek (21 listopada): ul. Parkowa, Krysińskiego, Truskawkowa, Czereśniowa, Lendzinek I i II, Pomiarowa, Ogrodowa, Chomiczewskiego. W pozostałe dni tygodnia spoza parafii (nazwy miejscowości i ulica na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej).

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom, scholom: młodzieżowej, dziecięcej, pielgrzymkowej, oazowej składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 zamówioną przez chór parafialny.

6. W środę, 23 listopada, na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo "Strażnicy Kościoła".

7. W piątek, 25 listopada, modlimy się za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. Ze względu na wypominki, dziesiątek różańca będzie odmówiony po Mszy Święta.

8. W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

9. W sobotę, na Mszy Św. o godz. 18.00, poświęcimy wieniec adwentowy, który będzie w kościele i przyniesione wieńce domowe. Zachęcamy, aby przygotować do poświęcenia takie wieńce.

10. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Roraty w naszym kościele będą codziennie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30, natomiast w środę o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00 (z udziałem dzieci).

11. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych i rodziców. Po Eucharystii druga katecheza w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

12. Dzień 27 listopada to rocznica objawienia Cudownego Medalika. W tym dniu Legion Maryi po każdej mszy św. będzie (bezpłatnie) rozdawał cudowne medaliki.

13. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły pana organistę z opłatkiem. W tym tygodniu pan organista odwiedzi: os. Bulwary, bloki od 1 do 8 włącznie, ulice: Parkowa, Zamkowa, Krysińskiego, Jana Pawła II, Powstańców Styczniowych, Partyzantów, Pocztowa, Spokojna, Armii Krajowej razem z nowym blokiem, Traugutta, Gwardii, Witosa.

14. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 3 grudnia 2022 roku. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy szczególnie o dokładne domykanie głównych drzwi. Zamierzamy w tygodniu, w ciągu dnia, otwierać boczne drzwi od ul. Ostrowieckiej (będą informacje na drzwiach).

16. Od przyszłego tygodnia będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.

17. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienne z ul. Bohaterów – 425 zł., ul. Partyzantów – 1000 zł., Białki – 100 zł., na konto z ul. Kardynała Wyszyńskiego – 190 zł.

18. Wydatki na remont kościoła w tym tygodniu to 53.000 zł.

19. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Leszek Mazurek (lat 70) z Brzostówca, śp. Jan Mróz (lat 64) z Brzostówca, śp. Halina Zalewska (lat 93) z ul Międzyrzeckiej, śp. Stanisława Zielonka (lat 87) z os. Bulwary. Wieczny odpoczynek…

20. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

- czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%