Zamknij
REKLAMA

List otwarty radnych z gminy Kąkolewnica

06.02, 22.11.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Zamieszczamy list otwarty przysłany przed radnych Rady Gminy Kąkolewnica.

----------------------------------------

Mieszkańcy gminy Kąkolewnica,

My, Radni Rady Gminy Kąkolewnica chcielibyśmy odnieść się do sytuacji, która powstała po sesji  Rady  Gminy, na której nie została przyjęta Wieloletnia Prognoza Finansowa. W związku z tym cały czas pod naszym kierunkiem padają nieprawdziwe informacje.

Informujemy, że w ubiegłym roku tj. grudniu 2021 r., Rada Gminy Kąkolewnica podjęła uchwałę o budowie Samorządowego Przedszkola w Kąkolewnicy. W uchwale radni wskazali kierunki działań, jakimi powinien kierować się organ wykonawczy , aby przedszkole w Kąkolewnicy powstało. Radni Gminy Kąkolewnica są za budową przedszkola, wbrew temu, co mówi Pani Wójt. Radni uważają, że przedszkole powinno powstać, jednak koszt tej inwestycji powinien zostać obniżony i dostosowany do realnych możliwości finansowych gminy. Budowa przedszkola na terenie gminy Kąkolewnica za kwotę 8.600.000 zł. (kwota z projektu) ograniczy inne inwestycje na terenie gminy Kąkolewnica (remont dróg, budowa sali gimnastycznej w Turowie i Polskowoli).

Dlatego My, Radni Rady Gminy Kąkolewnica, apelujemy o to, aby Pani Wójt Gminy Kąkolewnica  porozmawiała z nami o tej oczekiwanej inwestycji, wzięła pod uwagę nasze sugestie i abyśmy wspólnie znaleźli konstruktywne rozwiązanie, które pozwoli w jak najszybszym czasie wybudować przedszkole w Kąkolewnicy.

Prosimy o niewprowadzanie w błąd opinii publicznej poprzez mówienie, że radni nie chcą przedszkola. Radni chcą budowy przedszkola tylko za kwotę 6 mln zł, która jest zabezpieczona na tę inwestycję. Apelujemy o niezbędne podjęcie rozmów w tej sprawie.

Radni

Majczyna Mariusz

Szkodkowski Jerzy

Gnych Grzegorz

Grzeszyk Krzysztof

Jezierski Piotr

Karaś Ryszard

Sawicki Mirosław

Czerwiński Piotr

Mazurek Tomasz

Zalewski Stanisław

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%