Zamknij

Sesja Rady Gminy - sprawozdanie wójta i informacja przewodniczącej

06.01, 23.01.2023 .
Skomentuj
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski przedstawione zostały sprawozdanie wójta oraz informacja przewodniczącej Rady.

Podczas sprawozdania wójta Wiesława Mazurka zgromadzeni na sali mogli usłyszeć o działaniach takich jak odśnieżanie dróg gminnych oraz dachów szkół gminnych i podziękowanie dla wszystkich wykonujących tę pracę. Dokończono prace przy budowie oświetlenia drogowego w Paszkach Dużych i Paszkach Małych. Wartość robót wynosi 60 tys złotych. Gmina wykonała chodnik z miejscowościach Żabików i Zabiele. Zakończone zostały prace przy remoncie pałacu w Żabikowie. Wartość robót wyniosła 1,1 mln złotych. Wykonano instalacje centralnego ogrzewania w Izbie Regionalnej w Białej. Rozpoczęte zostały prace przy budowie kanalizacji ścieków w Białej na odcinku od świateł do szkoły i delikatnie za nią. Wartość robót wyniosła 3.683.850 złotych. Wójt gminy w okresie między sesjami uczestniczył w wielu wydarzeniach, między innymi w otwarciu pracowni diagnostycznej w szpitalu. Na terenie gminy odbyły się dwie duże uroczystości: 25. Okręgowa Wystawa Gołębi oraz gminna wigilia. Gmina również pomaga mieszkańcom w zakupie węgla.

Informacja przewodniczącej Rady Gminy - Barbary Palicy - objęła takie wydarzenia jak uczestnictwo w uroczystości wciągnięcia flagi na maszt w Białej, wieczornicy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, udział we Mszy Świętej z okazji 11 listopada, członkostwo w komisji jurorskiej przeglądu kolęd i pastorałek w szkole w Białce oraz udział w gminnej wigilii.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kotkot

7 0

Kiedy będzie wyremontowana droga do stacji PKP wraz z oświetleniem miejsc parkingowych ? 10:10, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do kotdo kot

5 0

Tam jest potrzeba odwodnienia ternu, po opadach powstają wielkie zastoiny wody 14:14, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%