Zamknij

Ferie w gminie Ulan-Majorat

06:00, 01.02.2023 .
Skomentuj

Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie przygotował dla młodych mieszkańców gminy Ulan-Majorat szereg atrakcji na czas ferii zimowych.

Pierwszą z nich był 10-dniowy wyjazd w góry zorganizowana wespół z Ulańskim Forum Inicjatyw Samorządowych. W drogę ruszono 14 stycznia. W niedzielę 15 stycznia były piesza wędrówka do Poronina i jazda na nartach, która zdominowała także dzień następny. 17 stycznia główną atrakcją były kręgle. 18 stycznia dzieci lepiły bałwany i były na pływalni. 19 i 20 stycznia znowu dominowała jazda na nartach, choć tego ostatniego dnia były też ping-pong i bilard.

21 stycznia uczestnicy wyjazdu byli w Zakopanem. Zwiedzali miasto, robili zakupy na Krupówkach, odwiedzili Muzeum Oscypka. Uczestniczyli też w specjalnych warsztatach, na których uczyli robić ten ser. Wieczorem odbyły się kulig z pochodniami i ognisko.

22 stycznia główną atrakcją był park trampolin w Nowym Targu. Potem nastąpił powrót.

W drugim tygodniu ferii GOK przygotował serię zabaw karnawałowych. 23 stycznia odbyła się bal kostiumowy, na którym dzieci były poprzebierana za postaci z baśni. Zabawie towarzyszyły animacje z nagrodami i warsztaty z masą solną. Dyskotekę poprowadził Mikołaj Lemiech.

24 stycznia Teatr "Nemno" z Rzeszowa wystawił w Ulanie adaptację "Królowej śniegu". Reżyser spektaklu Henryk Hryniewicki zagrał w nim techniką cieni. Realizuje swoje spektakle dla dzieci z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych marionetek, co nie jest łatwe. Dzieci po spektaklu mogły zapoznać się z tą metodą pracy. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty pacynkowe. Uczestnicy samodzielnie wykonali pacynki a następnie w grupach odegrali swoją etiudę.

25 stycznia zorganizowana została gra terenowa, której uczestnicy musieli odnaleźć ukrytą zagadkę i odpowiedzieć na pytanie, aby odkryć wskazówkę poszukiwań kolejnego miejsca. Dzięki temu dowiedzieli się m.in. że:

- w 1771 roku rozpoczęto budowę kościoła w Ulanie

- w 18 października 2006 roku postawiono pomnik i nadano szkole w Ulanie imię Jana Pawła II itd.

Na koniec zostało szukanie skarbu ukrytego w gabinecie pana wójta. Dzieci bez problemu odnalazły pudełko wypełnione słodyczami.

25 stycznia odbyły się też warsztaty taneczne z zumbą dla dzieci.

26 stycznia zorganizowana została wycieczka do Wronowa za Bełżycami, gdzie działa Jargiło Glass Studio – huta szkła tworząca szkło artystyczne. Na miejscu czekał na uczestników wycieczki rozżarzony piec z gorącym szkłem. Zanim sami wykonali szklane kwiaty i zdobienia na szklanym placku, gospodarze miejsca wprowadzili ich w świat swojej pasji. Opowiedzieli historię i proces tworzenia szklanych przedmiotów. Rękodzieło państwa Jargiłów występuje w serialu "Korona Królów"oraz m.in. zdobi wnętrza rezydencji prezydenta Polski w Wiśle. Po niezwykłej przygodzie ze szkłem było jeszcze ognisko z kiełbaskami.

27 stycznia był ostatnim dniem atrakcji. GOK zorganizował kolejną wycieczkę, tym razem do Lublina. Na dzieci czekała lodowisko, na którym uczyły się jeździć na łyżwach, oraz escape room – pokój zagadek, w którym trzeba było wytężyć umysł, by się wydostać. Mimo to większości uczestników wycieczki udało się tego dokonać przed upływem wyznaczonego czasu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%