W Lublinie pod egidą Instytutu Pamięci Narodowej z okazji Święta Niepodległości zorganizowano turniej szachowy.
W rozgrywkach uczestniczyło 49 zawodników z 12 szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik otrzymał biało-czerwoną flagę. Nagrody, dyplomy i flagi wręczył dyrektor Oddziału IPN w Lublinie, dr Robert Derewenda.
I Liceum Ogólnokształcące z Radzynia Podlaskiego w tym turnieju reprezentowali uczniowie: Zuzanna Siemionek, Eryk Mierzwiński, Jakub Bącik, Kajetan Kondraszuk. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Kajetan Kondraszuk zdobywając 5 pkt z 7 partii, co dało 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.
III miejsce indywidualnie wywalczył Jakub Prokopiuk, reprezentujący Liceum im Stanisława Staszica w Lublinie, ale pochodzący z Radzynia.