1. Z racji wczorajszego dnia imienin ks. prałata Romana Wiszniewskiego ogarniamy naszą serdeczną i wdzięczną modlitwą czcigodnego aolenizanta.
2. Dziś po Sumie: Gorzkie Żale, konferencja formacyjna oraz zmianka różańcowa.
- Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje ogólnodiecezjalne, a w ramach wielkopostnej jałmużny – do puszek zbiórka na misje.
- 4 katechezy chrzcielne w jednym spotkaniu – dziś od godz. 15.30.
3. Nabożeństwa wielkopostne:
- Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Sumie oraz o godz. 17.40.
- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15, a bezpośrednio po niej Msza Św. do Męki Pańskiej w intencji uczestników.
- Druga Droga Krzyżowa o godz. 20.00.
4. Przez cały Wielki Post dzieci, uczestnicząc w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach, będą otrzymywać strony/karty do wielkopostnej "książki o modlitwie".
5. Wielki Post to dobry czas na dar abstynencji i trzeźwości. Deklaracje abstynenckie dostępne są przy ołtarzu Bł. Męczenników Podlaskich.
6. W środę o godz. 17.30: Godzinki, Nowenna oraz Msza Św. we wszystkich intencjach dziękczynno-błagalnych ofiarowanych przez czcicieli MB.
- W środę (4.03.) imieniny naszego Ks. Biskupa Kazimierza – pamiętajmy w modlitwie.
7. Spotkania w ramach przygotowania do I Komunii Św. rodziców i dzieci:
- Klasy I – w poniedziałek o godz. 18.30.
- Klasy III – we wtorek o godz. 18.30 w kościele.
- Klasy IV – w czwartek o godz. 17.15 w sali św. Jana Pawła II.
8. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 18.00 – Msza Św. z Nieszporami za zmarłych polecanych przez bliskich i w wypominkach. Po Eucharystii Godzina Święta – dziękczynienie za dar Eucharystii i Kapłaństwa z modlitwą o powołania. Adoracja do godz. 20.00.
9. W I piątek miesiąca:
- Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.15.
- Następnie Droga Krzyżowa (spowiedź), a bezpośrednio po niej Msza Święta.
- Zachęcamy, aby już zacząć myśleć o EDK (jest nasz rejon).
10. W I sobotę:
- Po Mszy Św. o godz. 6.30 – Litania loretańska.
- Po Mszy Św. o godz. 18.00 – "Źródło łaski".
11. W marcu kontynuujemy Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę. Do prowadzenia Różańca w niedziele i uroczystości o godz. 8.30 zapraszam kółka różańcowe z Branicy. KŻR z Zabiela dziękuję za Różaniec w lutym. W zakrystii lista dyżurów różańcowych na dni powszednie marca.
12. Jak co roku prosimy o ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać w zakrystii i kancelarii.
13. W ramach Jałmużny Wielkopostnej Caritas od przyszłej niedzieli dostępne będą czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 10 zł.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
15. Rozpoczynają się rekolekcje w naszym dekanacie. W tym tygodniu spowiadamy w Kocku – prosimy o modlitewne wsparcie. U nas rekolekcje odbędą się w dniach 22–24 marca.
16. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Piotr Czublun z par. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej oraz Małgorzata Fijałek z naszej parafii – Zapowiedź II.
17. Słowo na niedzielę – św. Maksymilian M. Kolbe: "Żyj tak, jakby dzień ten był ostatnim. Jutro niepewne, wczoraj nie do ciebie należy, dziś tylko jest twoim."
18. Błogosławionej i owocnej niedzieli oraz całego tygodnia!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz