Wiadomości

Zamknij

Dzień Edukacji Narodowej w I LO

Katarzyna Komoń 08:36, 15.10.2015
Skomentuj Dzień Edukacji Narodowej w I LO

Wczoraj o godz. 12.00, w I Liceum Ogólnokształcącym, miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Akademię rozpoczął Kamil Siemionek: - 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej powołanej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. - przypomniał przewodniczący samorządu uczniowskiego.

Następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Ewa Grodzka: - Dzisiejsze święto jest wyjątkowe ponieważ jesteśmy zebrani na tej sali w wielopokoleniowym gronie nauczycieli emerytów, nauczycieli obecnie pracujących, uczniów oraz gości. Jest to święto niepowtarzalne w skali Europy i świata.

Podczas uroczystości zostały wręczone nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi liczne nagrody i wyróżnienia. Starosta Lucjan Kotwica wyróżnił Ewę Grodzką oraz Izabelę Świć nagrodą Starosty Radzyńskiego. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała Ewa Stasiak, Medal Srebrny trafił w ręce Krystyny Jesionek, a Medalem Brązowym została uhonorowana Aneta Tomaszuk. Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty dostała Anna Tracz.

Nagrody Dyrektora Szkoły trafiły w ręce następujących osób: Barbary Jarmosiewicz, Mirosława Juszczyńskiego, Małgorzaty Nadolnej, Moniki Ostasiewicz, Renaty  Kwasek, Tadeusza Pietrasa, Aleksandry Sidor, Elżbiety Szalast, Renaty Wierzchowskiej, Elżbiety Bilskiej, Beaty Fijałek, Agnieszki Gaweł, Bogdana Trochimiaka, Marii Sawczuk, Jolanty Sidor, Iwony Sokół, Danuty Mańko, Małgorzaty Zalewskiej oraz Krzysztofa Domańskiego.

Dyrektor Ewa Grodzka wyróżniła także grono nauczycieli, które mogło pochwalić się 100% frekwencją.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się częścią artystyczną podczas, której uczennice I LO wykonywały piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół składamy najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, cierpliwości oraz nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy.

(Katarzyna Komoń)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%