Wczoraj o godzinie 13.00, w sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się występ zespołu Pieśni i Tańca "Ulaniacy". Było kolorowo, tanecznie i przede wszystkim ludowo.
Sala była wypełniona po brzegi, głównie młodzieżą gimnazjalną i licealną z Radzynia. Wśród gości przybyłych na koncert pojawili się starosta Lucjan Kotwica, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w powiecie radzyńskim Bogdan Sozoniuk, dyrektor I LO Ewa Grodzka, dyrektor Zespołu Szkół w Ulanie-Majoracie Eulalia Mikołajuk oraz zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Marcin Czyżak.
Zebraną w sali kina publiczność, powitał kierownik, a także instruktor i choreograf zespołu Marcin Snuzik. - Zespół tańca "Ulaniacy" powstał w 2011 roku. Zajmujemy się działalnością, którą jest przede wszystkim polska tradycja ludowa, tańcem, kulturą, którą mamy zamiar nieco przybliżyć. Ten koncert ma nas pozostawić w przedświątecznym klimacie i jednocześnie pokazać jak ciężko pracowaliśmy przez ten cały rok. - powiedział na wstępie kierownik zespołu.
Zespół działa na co dzień przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie i powstał z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania "Zapiecek". Ma na swoim koncie kilkaset występów na terenie całej Polski oraz za granicą.
"Ulaniacy" zaprezentowali podczas występu tańce opoczyńskie, sądeckie rzeszowskie, tańce z regionu lubelskiego oraz fragmenty tańców śląskich Nie zabrakło piosenek ludowych oraz kolęd, które wprowadziły publiczność w świąteczny klimat.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz