Wiadomości

Zamknij

Wiem, za Kim idę - procesja Bożego Ciała w sanktuarium MBNP

Jakub Hapka 14:47, 26.05.2016
Skomentuj Wiem, za Kim idę - procesja Bożego Ciała w sanktuarium MBNP

To dzisiaj Chrystus eucharystyczny wychodzi na ulice naszych miast, osiedli, na drogi naszych wiosek- powiedział na początku uroczystej liturgii, ks. Henryk Hołoweńko podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w sanktuarium MBNP.

-Dziś mogliśmy nie tylko pójść za Najświętszym Sakramentem, ale i wyznać wiarę - powiedział w kazaniu, ks. dziekan Roman Wiszniewski. - Pokazuję innym i sam umacniam się w tym, że wiem za Kim idę.

W tej pięknej procesji można było dostrzec wiele różnych znaków, przepięknych skojarzeń. Sypane kwiaty były symbolem uwielbienia i miłości. Powtarzana przez dzieci modlitwa jest tożsama z wołaniem aniołów w Niebie. Śpiewaliśmy stare, tradycyjne, znane od wieków pieśni. To jest właśnie wyznanie wiary.

Wszystkie ołtarze pogłębiają te treści, które słyszeliśmy w Ewangelii. Pierwszy ołtarz - kielich i winogrona to symbol ludzkiego trudu, nieustannie składanego na Boży ołtarz. Prawdę, że jest tu krew Chrystusa i Jego cierpienie. Bardzo wymowną sferę przedstawiał ten drugi, gdzie miłosierdzie Boże nieustannie spływa z krzyża. Trzeci ołtarz - w świetle hostii i kielicha jest Chrystus, Jego umęczona głowa z koroną cierniową.

Obok naszych domów przechodził Chrystus, który jest Panem Życia. 

Ksiądz proboszcz dziękował dzieciom i ich rodzicom, niosącym znaki religijne: chorągwie, poduszeczki i feretrony, służbie liturgicznej, wszystkim, którzy ozdobili swoje okna i balkony oraz policji za zapewnienie bezpieczeństwa.

Oktawa Bożego Ciała potrwa do przyszłego czwartku.

(Jakub Hapka)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%