Dzisiaj w I LO odbyło się oficjalne podsumowanie roku szkolnego 2015/2016.
Punktualnie o godzinie 9:00 dyrektor szkoły Ewa Grodzka swoim przemówieniem rozpoczęła uroczyste zakończenie roku szkolnego.
- Tuż przed dziewiątą obawiałam się, że nie będziemy mieli kogo żegnać, gdy weszłam do pustej sali. Ale okazało się, że nie - mamy jednak uczniów, którzy chcą zakończyć rok szkolny - mówiła. - Dzisiaj musimy się pożegnać na dwa miesiące, a przecież tak niedawno rozpoczynaliśmy ten rok szkolny. On minął bardzo szybko, pewnie dlatego że nie nudziliśmy się, mieliśmy co robić: uczyliście się, walczyliście o oceny, pisaliście kartkówki, sprawdziany, a jeszcze oprócz tego w szkole bardzo dużo się działo-dodała.
Następnie omówiła najważniejsze wydarzenia, miesiąc po miesiącu, które miały miejsce w bieżącym roku szkolnym. Najważniejsze z nich to: zjazd absolwentów 11 czerwca 2016 roku, obchody pierwszej rocznicy śmierci Rudolfa Probsta, pierwszego dyrektora szkoły po wojnie, dzień otwarty, tranzyt Merkurego przed tarczą słońca (wydarzenie astronomiczne), pożegnanie klas III, wyjazd na wymianę młodzieży do Niemiec, spotkanie z Elżbietą Dzikowską w ramach cyklu "Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami", finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyjazd do Paryża oraz liczne konkursy przedmiotowe i sportowe.
Najwięcej emocji wzbudziło podsumowanie osiągnięć edukacyjnych licealistów. I LO jak zwykle ma powody do zadowolenia. 130 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 4,0, w tym: 52 powyżej 4,5 oraz 32 4,75 i wyższą.
Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz