Zamknij

Wydajna wentylacja w Twoim domu i w firmie

00.00, 08.09.2022 materiał partnera
promaster.pl

Prawidłowa cyrkulacja powietrza to lepsza kondycja budynku i naszego zdrowia. Długotrwałe przebywanie w słabo wentylowanych pomieszczeniach niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Poprawnie wykonana instalacja wentylacyjna zapewnia sprawną wymianę mas powietrza między budynkiem a otoczeniem. Spośród głównych sposobów na wentylację budynków wyróżnia się:

• metodę grawitacyjną

• metodę mechaniczną

• metodę mechaniczną z odzyskiem ciepła - rekuperacja

• metodę hybrydową (połączenie metod grawitacyjnej i mechanicznej wywiewnej).

Pierwotnie powszechnie stosowana była jedynie wentylacja grawitacyjna, jednak wraz ze zmianami w budownictwie, lepszą termomodernizacją konieczne było zmniejszenie wpływu warunków pogodowych i temperatur na funkcjonowanie układu cyrkulacji. Większą wydajność zapewniają metody wykorzystujące elementy wentylacji mechanicznej. Wymiana powietrza odbywa się poprzez kanały wentylacyjne rozprowadzane w bryle budynku, wentylatory poprawiają wydajność wymiany mas powietrza. Wysokiej jakości produkty oferuje hurtownia wentylacji, która zapewnia wszelkie niezbędne materiały wentylacyjne potrzebne fachowcom do wykonania instalacji.

Zalety rekuperacji

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest rekuperacja, chętnie stosuje się już na etapie projektu nowych budynków. Coraz częściej także wdraża się ją w przypadku poprawy systemu wentylacji w starszym budownictwie, które zostało poddane termomodernizacji. Firmy zajmujące się systemami wentylacji i rekuperacji, zamieszczają w sieci profesjonalne filmy oraz fotografia dla firm, głównie korporacyjne. Na których przedstawione są metody montażu oraz zalety poszczególnych rozwiązań.

Metoda rekuperacji zyskała popularność dzięki połączeniu wydajnej wentylacji powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie wydatków na ogrzewanie. Kolejnym atutem jest możliwość filtracji powietrza nawiewanego, co jest szczególnie ważne dla osób zmagających się z alergiami. Innym plusem jest możliwość regulacji ilości oraz wilgotności krążącego w układzie powietrza. Warto ponieść jednorazowy koszt tej inwestycji, by latami cieszyć się dobrym zdrowiem i nienaganną kondycją budynku.

Sprawna wentylacja w kuchni i łazience

Pomieszczenia, w których w największym stopniu dochodzi do zawilgocenia mas powietrza to łazienka oraz kuchnia. Zdarza się, że wcześniejsze błędy konstrukcyjne i braki w budynku da się naprawić poprzez mechaniczną wentylację wyciągową w tych pomieszczeniach.

W kuchni podczas realizacji nowych przepisów, procesy smażenia oraz długotrwałego gotowania przyczyniają się do powstania dużych ilości pary wodnej, nieprzyjemnych zapachów i tłustych oparów. Dlatego, zwłaszcza osoby ceniące sobie domową kuchnię, które chętnie spędzają dużo czasu przy gotowaniu, w trosce o siebie i bliskich powinny korzystać z okapów kuchennych. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu okapu kuchennego, przy pomocy profesjonalnej chemii gospodarczej i wymianie filtrów, na których osadzają się szkodliwe substancje. Obecnie zakup odpowiednich filtrów nie stanowi problemu, zakupy można zrobić bez wychodzenia z domu. Sprzedaż części agd w formie online, jaką prowadzi hurtownia Promaster, zapewnia szeroki wybór filtrów do urządzeń wielu producentów. Okresowe włączanie okapu wspomoże dodatkowo proces wentylacji kuchni.

Także łazienka to środowisko, w którym po kąpieli długo utrzymująca się wilgoć przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów. Odpowiednia wentylacja odprowadza nadmiar wilgoci i rozwiązuje ten problem. Pamiętajmy o tym, aby drzwi łazienkowe nie były szczelne, powinny posiadać otwory wentylacyjne u dołu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%