Zamknij

Jedziesz do USA? Zadbaj o ubezpieczenie zdrowotne

10.11, 15.09.2022 materiał partnera

Jedną z ważnych części podróży za granicę, zwłaszcza do USA, jest uzyskanie podróżnego ubezpieczenia zdrowotnego. Nawet jeśli spędzasz tam tylko tydzień lub dwa i jesteś zdrowy, nie możesz przewidzieć przyszłości i wypadków, które mogą się zdarzyć. Ubezpieczenie zdrowotne dla osób odwiedzających USA minimalizuje koszty wszelkich zabiegów medycznych.

Cena ubezpieczenia

Cena podróżnego planu ubezpieczenia zdrowotnego zależy od trzech głównych czynników. Rodzaju i kwoty pokrycia, które chcesz. Istnieją plany, które obejmują więcej procedur medycznych i / lub nagłych wypadków, niektóre mogą rozpocząć się od dnia, w którym wylądujesz w USA, podczas gdy inne obejmują cię również podczas podróży - więc, im więcej pokrycia chcesz, plan ubezpieczenia podróżnego będzie naturalnie kosztował więcej. Czas trwania. Cena ubezpieczenia zdrowotnego zmienia się w zależności od czasu, na jaki potrzebujesz pokrycia. Jednotygodniowy okres pokrycia będzie tańszy, niż gdybyś kupował ubezpieczenie na przykład na jeden miesiąc.

Cena wszystkich planów ubezpieczenia zdrowotnego w podróży wzrasta wraz z wiekiem. Osoby starsze zazwyczaj muszą zapłacić więcej za tę samą kwotę ubezpieczenia niż osoby młodsze. Większość firm ubezpieczeniowych nie oferuje jednak planów ubezpieczeniowych dla osób starszych w wieku powyżej 69 lat. Pamiętaj! Nie kupuj najtańszego planu, jaki możesz znaleźć. Ponieważ tańsze plany oznaczają znacznie mniejszą ochronę, w przypadku nagłego wypadku medycznego, będziesz musiał później zapłacić dużo więcej z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowców w USA

Jeśli przeprowadzasz się do USA, musisz wiedzieć, że rząd nie wymaga od ekspatriantów, a nawet obywateli USA, uzyskania planu ubezpieczenia zdrowotnego w Ameryce. Jednak koszty usług medycznych w USA są bardzo wysokie, co może doprowadzić do tego, że wydasz wszystkie swoje oszczędności, aby zapłacić za rachunki. Tak więc, choć uzyskanie ubezpieczenia medycznego nie jest generalnie wymagane, to jednak jest ono wysoce zalecane, aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne w USA, aby zaoszczędzić na rachunkach szpitalnych i uzyskać dostęp do odpowiedniej opieki medycznej dla swoich potrzeb.

Wymóg posiadania ubezpieczenia medycznego w USA różni się w zależności od kraju pochodzenia i rodzaju wizy. Niektóre rodzaje wiz wymagają, abyś uzyskał przynajmniej podstawowe pokrycie. Jak wspomniano, koszty medyczne w USA są wyższe niż średnia w większości krajów. USA ma stosunkowo wyższy wskaźnik inflacji medycznej, a lekarze mają tendencję do zapewnienia większej ilości testów i skanów przed leczeniem pacjenta. Dodatkowo, placówki medyczne w USA często korzystają z najnowszego sprzętu i zapewniają ponadprzeciętną obsługę klientów.

Jakie zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne jest mi potrzebne w USA?

Jednorazowe ubezpieczenie na wyjazd do Ameryki na okres do 31 dni. Roczna ochrona ubezpieczeniowa dla wszystkich podróży w ciągu roku i na całym świecie - każda podróż może trwać jednorazowo maksymalnie 56 dni. Niezależnie od wybranej opcji, międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne zapewnia kompleksową pomoc w razie nagłego wypadku. Chcesz mieć jak największą swobodę i masz inne cele podróży poza USA? Wówczas polecamy roczne ubezpieczenie. To chroni Cię przez cały rok podczas podróży do wszystkich krajów. Ubezpiecz się jako osoba samotna, jako para lub jako rodzina do 7 dzieci. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś wybrał się w podróż do Stanów Zjednoczonych

Więcej o opiece zdrowotnej w USA dowiesz się na https://estavisa.pl/opieka-zdrowotna-w-usa-co-zrobic-kiedy-zachorujesz-w-ameryce/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%