Zamknij

Kosmetyki do ciała - jak zadbać o nasze ciało?

12.54, 20.09.2022 materiał partnera

Każdy z nas chciałby cieszyć się jędrną skórą całego ciała. Zazwyczaj oczekujemy także tego, że będzie ona pełna zdrowego blasku oraz aksamitna w dotyku. Nie da się jednak osiągnąć tego bez odpowiedniej pielęgnacji. Warto byłoby więc dowiedzieć się, po jakiego rodzaju kosmetyki sięgnąć, aby w kompleksowy sposób zadbać o swoje ciało.  

Postaw na delikatny żel bądź olejek myjący  

Oczyszczanie skóry to pierwszy z etapów pielęgnacyjnych, dlatego należy odpowiednio się do niego przygotować. Na pewno niezbędny będzie nam jakiś kosmetyk myjący. Może być to żel pod prysznic, jak również olejek. Jeśli mamy skórę normalną bądź tłustą, możemy postawić na pierwszą opcję. Jeżeli jednak nasza skóra jest przesuszona i wrażliwa, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie olejek myjący. Warto także zastanowić się nad tym, czy nie chcemy ujędrnić nieco swojej skóry, na przykład w okolicy pośladków. Jeśli tak, dobrze byłoby kupić sobie rękawicę, przy pomocy której wykonamy masaż tamtych okolic.  

Nie zapomnij o balsamie lub maśle do ciała  

Wiele osób poprzestaje jedynie na oczyszczeniu swojego ciała, a szkoda. Życie w biegu nie sprzyja rozbudowanym rytuałom pielęgnacyjnym, ale każdy z nas może wygospodarować kilka minut na użycie balsamu czy masła do ciała. Bez tego nasza skóra będzie szorstka i szybko się zestarzeje. Przy wyborze kosmetyku nawilżającego warto wziąć pod uwagę jego skład, działanie, jak również konsystencję. Cera sucha i odwodniona zakocha się w masłach i musach do ciała. Skórze normalnej wystarczy zaś balsam o lekkiej konsystencji. Pamiętajmy o tym, aby wybrać kosmetyki do ciała o zapachu, który nam odpowiada. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że jego codzienne stosowanie wejdzie nam w nawyk. Zarówno balsam, jak i masło do ciała najlepiej stosować po umyciu skóry. Wówczas składniki aktywne znajdujące się w kosmetyku zdecydowanie lepiej się wchłoną. To zaś pozytywnie przełoży się na efektywność balsamu. 

Regularnie wykonuj peelingi  

Oczyszczanie skóry przy pomocy żelu bądź olejku myjącego powinno stać się naszym codziennym nawykiem. Niemniej jednak, co jakiś czas, warto pomyśleć o nieco intensywniejszym oczyszczeniu skóry. W tym celu warto wykorzystać peeling do ciała. Może mieć on formę zmielonych pestek owoców, skorup orzechów, czy też muszli morskich. Wielkość drobin może być oczywiście różna. Najważniejsze jest to, aby dobrać kosmetyk indywidualnie do swoich potrzeb. W peelingu warto poszukiwać także olejów roślinnych, takich jak olej ze słodkich migdałów czy olej z awokado.  

Bardzo istotne jest to, aby peeling był stosowany przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Jeżeli zależy nam na pozbyciu się uciążliwej pomarańczowej skórki, pomyślmy nawet o codziennym stosowaniu peelingu. Szczególnie silne właściwości ujędrniające posiada peeling na bazie kawy. Można przygotować go samodzielnie w swoim domu na bazie kawowych fusów. Aby peeling miał szansę skutecznie zadziałać, należy masować nim swoje ciało przez kilka minut. Wykonujemy ruchy okrężne, aby poprawić krążenie krwi.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%