Zamknij

Który olej do smażenia wybrać?

12.28, 15.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.28, 15.11.2022

Olej to produkt, który jest niezbędny w każdej kuchni. Wykorzystujemy go do wielu dań przy niemalże każdej obróbce termicznej. Ale czy olej, którego używamy, jest odpowiedni do danej obróbki? Czy do smażenia nadaje się każdy olej? Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym przybliżymy właściwości i zastosowanie wielu rodzajów tłuszczu oraz sprawdzimy, który posiada najwięcej właściwości i tym samym jest najzdrowszy.

Który olej jest najzdrowszy?

Bardzo często wykorzystywanym i jednym z najzdrowszych olejów jest olej lniany. Jest on pozyskiwany z procesu tłoczenia nasion lnu. Zawiera on nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, a także również kwasy tłuszczowe Omega-6, które wykazują w głównej mierze właściwości lecznicze. Spożywanie tego oleju przyczynia się do znacznego zmniejszenia poziomu złego cholesterolu. Bardzo często wykorzystywany jest nie tylko w kuchni, ale także w branży beauty. Olej ten najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, czyli w lodówce, aby nie stracił on swoich właściwości. Niestety ten olej nie nadaje się do smażenia, najlepiej używać go na zimno do sałatek, twarożków i innych potraw.

Kolejnym olejem najczęściej goszczącym w naszej kuchni jest olej rzepakowy. Jest on tłoczony, jak sama nazwa wskazuje z nasion rzepaku. Cenimy go najbardziej za jego delikatny smak i zapach. Zawiera spore ilości kwasów Omega-3. Znacznie wspomaga naszą przemianę materii i również dobrze wpływa na obniżenie złego cholesterolu. Olej rzepakowy wspomaga także działanie naszych nerek oraz znacznie poprawia stan naszej skóry. Jest on również wykorzystywany w branży beauty, przede wszystkim w pielęgnacji naszych włosów. Olej rzepakowy jest olejem, który ma bardzo szerokie wykorzystywanie jeśli chodzi o obróbkę termiczną i nie tylko. Idealnie nadaje się do pieczenia, smażenia, ale również jako dodatek do sałatek czy sosów. Również możemy dodawać go podczas przyrządzania potraw dla najmłodszych smakoszy, czyli dzieci.

Oliwa z oliwek to również rodzaj oleju, którego nie może zabraknąć w naszej kuchni. Niestety oliwa jest produktem, który nie nadaje się do smażenia. Należy ją stosować tylko i wyłącznie na zimno jako dodatek do sałatek, dodatek do pizzy zamiast keczupu oraz przy innych zastosowaniach również w użytku domowym czy kosmetycznym. Działa również wspaniale na nasz organizm. Spożywając oliwę z oliwek zmniejszymy ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Oliwa wykazuje również działanie łagodzące stres jak również wspomaga pracę naszego serca. Ma bardzo charakterystyczny smak i zapach.

Na rynku mamy bardzo szeroką gamę olejów i oliw. Przed każdym użyciem należy zapoznać się z ich zastosowaniem, aby nie narazić naszego organizmu na szkodliwe efekty wynikające z nieprawidłowego stosowania. Wybierajmy te oleje, które dostarczają nam jak najwięcej korzyści, jak również mają działanie prewencyjne przeciw wielu chorobom.

Catering dietetyczny i wykorzystanie olejów

Każdy z nas wie, że do przyrządzenia wielu potraw wykorzystanie oleju jest niezbędne. Decydując się na catering dietetyczny, mamy pewność, że w danej potrawie olej jest odpowiednio dobrany i wykorzystany w taki sposób, aby dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Każde danie wzbogacone jest różnymi dodatkami, aby nadać daniom znakomity smak. Jaki catering oferuje najlepsze dania z wykorzystaniem różnych olejów? Z naszego źródła wiemy, że jest nim Pogotowie Dietetyczne. To catering z dużym doświadczeniem i wysoką jakością oferowanych potraw. Każde sporządzone przez ten catering danie, przeszło długi proces, aby trafić do naszych domów. Powstały dzięki najlepszym dietetykom, którzy bazując na wszelkich zasadach zdrowego żywienia człowieka, stworzyli potrawy, które dostarczają nam wszystkiego, co jest niezbędne w każdym posiłku. Na kolejnym etapie są przygotowywane przez najlepszych kucharzy, którzy z dbałością o każdy szczegół i produkt, tworzą dania, które zachwycą nie tylko podniebienia konsumentów, ale również mają rewelacyjny wygląd, który znacznie zachęca spożycia. Posiłki są dokładnie zapakowane, aby ich jakość i smak były odpowiednio zachowane i mogły bezpiecznie trafić prosto pod nasze drzwi.

Zamów wybraną dietę z Pogotowia Dietetyczne i ciesz się różnorodnością wykorzystanych olejów. Miej pewność, że Twoje posiłki są smaczne i zdrowe.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%