Zamknij

Medale Mistrzostw Europy dla Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do

06:05, 11.05.2022 .
Skomentuj

Zawodnicy z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do brali udział w mistrzostwach Europy w taekwon-do, zdobywając medale.

Zakończyły się XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF 2022 w Perecu w Chorwacji. W tegorocznych mistrzostwach Europy wystartowało 592 zawodniczek i zawodników z 28 krajów. Zwycięzcą generalnej klasyfikacji ME 2022 została Rumunia, zdobywając 13 złotych, 7 srebrnych i 16 brązowych medali, która wyprzedziła Norwegię z 8 złotymi, 4 srebrnymi i 16 brązowymi oraz reprezentację Polski z 7 złotymi, 16 srebrnymi i 15 brązowymi medali.

Zawodnicy szkoleni przez Łukasza Ciężkiego - Alina Kaznadziej, Natalia Olszak, Zuzanna Mierkiewicz i Jakub Cieślak wrócili z aż 6 medalami: 2 złotymi, 2 srebrnymi i 2 brązowymi. Alina Kaznadziej zdobyła złoto w drużynowych technikach specjalnych juniorek oraz brązowy medal w walkach do 60 kg juniorek, Natalia Olszak - złoto w drużynowych testach siły seniorek oraz srebro w drużynowych układach seniorek, Jakub Cieślak - srebro w drużynowych technikach specjalnych juniorów oraz brąz w drużynowych układach juniorów. Zuzanna Mierkiewicz uplasowała się tuż za podium w indywidualnych walkach juniorek do 55 kg, przegrywając dopiero w walce o strefę medalową. Dodatkowo Natalia Olszak wraz z drużyną zdobyła tytuł Najlepszej Drużyny Seniorek Starego Kontynentu.

Kolejne Mistrzostwa przechodzą do historii. Polska reprezentacja po raz kolejny znalazła w czołówce najlepszych taekwondzistów Europy. Wśród nich są też reprezentanci radzyńskiego klubu którzy nie zwalniają tempa i przygotowują się do kolejnych startów, tym razem na arenie ogólnopolskiej.