Zamknij

Uczniowie SP nr 2 wicemistrzami województwa w Pucharze Tymbarku

17.34, 06.06.2022 . Aktualizacja: 17.34, 06.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim zostali wicemistrzami województwa lubelskiego w kategorii klas pierwszych (U-8) w Pucharze Tymbarku.

Puchar Tymbarku jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie. Jego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Od 2007 roku głównym sponsorem głównym turnieju jest firma Tymbark.

W dniu 30 maja 2022 r na stadionie miejskim MOSiR przy ul. Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim, rozegrały się zawody etapu wojewódzkiego. W kategorii U-8 Szkołę Podstawową nr 2 z Radzynia Podlaskiego reprezentowali zawodnicy klubu Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Karol Jastrzębski, Jakub Kublicki,Olivier Samociuk, Wiktor Śmieciński - oraz klubu Młodzieżówka - Gabriel Mroczek, Piotr Kozieł, Oliwier Jankiewicz, Sebastian Sawicki.

W zawodach wystąpiło łącznie 56 drużyn.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim rozegrała spotkania z MKS Podlasie Biała Podlaska, SP Stoczek Łukowski l, STS Gryf Zamość.

Po wyjściu z grupy zagrała ćwierćfinał z AMSPM Hetman Zamość, półfinał wygrała z drużyną z Lublina aby dojść do FINAŁU z SMS Świdnik. Mecz finałowy zakończył się remisem.

O wyniku ostatecznym zadecydowały rzuty karne, w której zwyciężyła drużyna ze Świdnika. Reprezentanci radzyńskiej "Dwójki" zdobyli jednak tytuł wicemistrzów województwa.

Oprócz bramkarz radzyńskiej ekipy, Sebastian Sawicki zdobył specjalną nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju. Drużynie SP nr 2 wbito przez cały turniej tylko jednego gola.

Drużynę przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego - Andrzej Marcinkowski i Jacek Zakrzewski.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%