Zamknij

Sukcesy pływaczek i pływaków z I LO na licealiadzie

13:00, 27.12.2022 . Aktualizacja: 13:01, 27.12.2022
Skomentuj

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim wzięło udział w Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Sześciu uczennicom płynącym w sztafecie udało się zdobyć złoty medal.

30 listopada 2022 roku odbyły się eliminacje powiatowe. Uczestniczyło w nich 22 uczniów z I LO w Radzyniu Podlaskim. Awans do finału rejonowego (1/2 finału wojewódzkiego) uzyskało 15 osób.

7 grudnia 2022 roku w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje rejonowe (1/2 finału wojewódzkiego). W eliminacjach wystartowało 15 reprezentantów radzyńskiej szkoły. Awans do finału wojewódzkiego w konkurencjach indywidualnych wywalczyli: Agata Szczuchniak – 50 m st. klasycznym, Eliza Gomółka – 50 m st. dowolnym, Natalia Niewęgłowska – 50 m st. motylkowym, Mikołaj Trykacz – 50 m st. dowolnym, Jakub Różycki – 50 m st. klasycznym.

Największym, historycznym sukcesem okazał się występ sztafety dziewcząt: 6 x 25 m st. dowolnym, która zdobyła złoty medal i wywalczyła tym samym awans do finału wojewódzkiego. W skład sztafety wchodziły: Eliza Gomółka, Sofija Kazmirczuk, Wiktoria Madej, Martyna Muniowska, Natalia Niewęgłowska i Agata Szczuchniak.

12 grudnia 2022 roku na pływalni olimpijskiej w Lublinie odbył się finał Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 127 reprezentacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszego województwa. W konkurencjach indywidualnych wystartowało 421 zawodników, w tym 210 dziewcząt i 211 chłopców, w konkurencji sztafet wystartowało 65 zespołów. W klasyfikacji końcowej reprezentanci LO z Radzynia zajęli następujące miejsca: Natalia Niewęgłowska – 7. miejsce, Eliza Gomółka – 12. miejsce, Mikołaj Trykacz – 8. miejsce, Jakub Różycki – 9. miejsce. Największy sukces ponownie odniosła sztafeta dziewcząt 6 x 25 m st. dowolnym, która zajęła 6. miejsce. W skład tej sztafety wchodziły Eliza Gomółka, Sofija Kazmirczuk, Aleksandra Krasuska, Wiktoria Madej, Martyna Muniowska i Natalia Niewęgłowska.

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu w podsumowaniu zawodników prowadzonych przez organizatora uplasowało się na 31. pozycji.

Do zawodów młodzież przygotowała i poprowadziła przez wszystkie etapy współzawodnictwa Joanna Jaszcz-Dębska, nauczyciel wychowania fizycznego radzyńskiego liceum.