Zamknij

Zaproszenie na koncert inaugurujący Dni Karola Lipińskiego

12:08, 26.08.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 4 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali radzyńskiej oranżerii wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych młodego pokolenia – CUORE PIANO TRIO w składzie: radzynianka Zuzanna Budzyńska – skrzypce, Jadwiga Roguska – wiolonczela i Szymon Ogryzek – fortepian. Koncertem „Perły zapomnianej muzyki polskiej”, który odbędzie się z okazji ustanowienia przez Sejm RP roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja w 230. rocznicę jej uchwalenia, zainaugurowane zostaną XXXVIII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Organizatorami wydarzenia są: Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Radzyński Ośrodek Kultury. Kierownictwo organizacyjne sprawuje Agnieszka Jeż.

Wydarzenie można będzie obejrzeć na kanale YouTube Telewizji Radzyń.Link do transmisji: https://youtu.be/sGBs56GfF8I

W ramach tegorocznej edycji Dni Karola Lipińskiego odbędą się jeszcze 3 koncerty:

- 11 września 2021 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Koncert Galowy w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej "Impressione" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów Mileny Lange (sopran) i Adama Szerszenia (baryton). Wydarzenie poprowadzi Laura Łącz. (Bilety w cenie 25 zł do nabycia w ROK).

- 24 września 2021 r. o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim wystąpią: Paulina Zielińska (flet) i Tomasz Wojtaś (fortepian). Wstęp wolny.

- 9 października 2021 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim odbędzie się koncert kameralny z okazji 160. rocznicy śmierci Karola Lipińskiego w wykonaniu Trio Voytek Proniewicz & RoshkoBrothers w składzie: Voytek Proniewicz (skrzypce), Adam Roszkowski (skrzypce) i Jan Roszkowski (wiolonczela). Wstęp wolny.

Obowiązują ograniczenia sanitarne (konieczność przyniesienia maseczek).

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%