Zamknij

VI Spotkanie z Folklorem "Wohyńska Jesień"

06.00, 27.11.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 19 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu odbyło się VI Spotkanie z Folklorem "Wohyńska Jesień".

Na imprezie spotkali się miłośnicy ludowej twórczości artystycznej. Na scenie zaprezentowali się gospodarze czyli Zespół Śpiewaczy "Wohyniacy", a także zaproszone zespoły: "Echo i Kwartet" ze Stoczka, "Czerwone Korale" z Zabiela, "Zorza" z Bełcząca, "Przegalinianki" z Przegalin oraz Maria i Maciej Filipiukowie (duet).

W przygotowanym programie artystycznym przewodnicząca KGW w Wohyniu - Mieczysława Kulicka - zaśpiewała "Balladę o Wiśniewskiej". Ogniowy Popiół Woncenty i Alojzowa zaprezentował skecz "Pali się".

Spotkanie było również okazją do zbiórki charytatywnej. Pani Magdalena Pomorska opowiedziała o akcji i przedstawiła ciężką sytuację, w jakiej znalazła się rodzina ze wsi Świerże, oraz zachęciła do wsparcia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wójta gminy Wohyń, Tomasza Jurkiewicza, sekretarz gminy Agnieszki Buch oraz wójtów z innych gmin - Arkadiusza Filipka (wójta gminy Czemierniki) oraz Ireneusza Demianiuka (wójta gminy Komarówka Podlaska), a także radnego powiatowego Zbigniewa Smółki. 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%