Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Wystawa rzeźb Mariana Korczyka w Kazimierzu Dolnym

. 19:24, 15.01.2023 Aktualizacja: 05:24, 22.10.2025
Skomentuj

W sobotę 14 stycznia o 13:00 w Kazimierzu Dolnym odbyło się otwarcie wystawy rzeźb Mariana Korczyka - rzeźbiarza z Radzynia - połączonej z wystawą malarstwa Doroty Kulickiego oraz koncertem Grzegorza Kulickiego. Na wystawie tej obok samych rzeźb zobaczyć można było także fotografie innych dzieł nie eksponowanych w Kazimierzu.

Marian Korczyk urodził się 28 I 1953 roku w Branicy Radzyńskiej. W 1973 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Obecnie mieszka i tworzy w Radzyniu Podlaskim. Rzeźbi w drewnie, przeważnie w drewnie lipowym. Po ukończeniu szkoły zajmuje się nieprzerwanie rzeźbą sakralną, wystrojem wnętrz kościelnych, ale także rzeźbami o tematyce świeckiej, przeważnie symbolicznej. "Pieta" jego autorstwa została wręczona w prezencie Janowi Pawłowi II przez władze Radzynia w 1999 roku w czasie pielgrzymki w Siedlcach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%