3 lutego w radzyńskiej galerii Oranżeria w domu kultury odbył się wernisaż fotografii Marka Kucharczyka "Repetycje".
Jak zdradził sam artysta po przywitaniu przybyłych na wernisaż nazwa wystawy, nazwa "Repetycje" odnosiła się do wielu powtarzalnych elementów na jego fotografiach. Prace prezentowane były w zestawieniach: w duetach lub w tryptykach.
Większość prac bazowała na przyrodzie i prezentowała różne struktury i formy, które człowiek odwzorował w świecie.
Marek Kucharczyk przygotował dla przybyłych na wernisaż niespodziankę. Każda chętna osoba otrzymała podpisaną odbitkę jednej losowej fotografii znajdującej się na wystawie.
Marek Kucharczyk jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, biologiem środowiskowym, nauczycielem akademickim. Pracuje w Katedrze Zoologii i Ochrony Przyrody UMCS w Lublinie. Fotografie publikował w wydawnictwach albumowych, podręcznikach, książkach i czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Ma na koncie 15 wystaw indywidualnych i kilkunastu zbiorowych. Jest kuratorem galerii "Pod palmą" na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystuje w pracy dydaktycznej ze studentami, od ponad 25 lat prowadząc zajęcia z fotografii.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz