Zamknij

Spotkanie wiceministra Marcina Romanowskiego z młodzieżą w Białej Podlaskiej

06.10, 05.04.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

- Kwestie związane z szeroko pojmowanym wymiarem sprawiedliwości i kształtowaniem się polskiego prawa mają znaczenie fundamentalne i mogą być drogowskazem dla młodych ludzi, którzy powinni uczestniczy w dialogu na temat szeroko rozumianej edukacji prawnej, a co za tym idzie rozwijaniu społeczeństwa obywatelskiego - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski na spotkaniu z uczniami Katolickiego Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Białej Podlaskiej, które odbyło się 23 marca.

W trakcie spotkania minister zapoznał młodych ludzi z szerokim spektrum działań resortu, w tym podejmowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości zadaniami związanymi z agresją Rosji na Ukrainę. Młodzież miała okazję m. in. dowiedzieć się o tym, jakie obowiązki spoczywają na polskim wymiarze sprawiedliwości na arenie międzynarodowej w związku z zaistniałą sytuacją, o zaangażowaniu polskiej prokuratury w tym zakresie, jak też o zadaniach realizowanych przez Ministerstwo dotyczących pomocy uchodźcom.

Minister Marcin Romanowski przestawił w ciekawy i przestępny sposób funkcjonowanie resortu, krótki rys historyczny obiektów obecnego Ministerstwa, jak też ofertę inicjatyw edukacyjnych adresowanych do młodzieży szkolnej.

Młodzi ludzie mieli również okazję zapoznać się z możliwościami, jakie daje ukończenie studiów prawniczych, a także z ofertą studiów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Kończąc spotkanie minister zachęcał uczniów do czynnego udziału w oferowanych przez Ministerstwo inicjatywach edukacyjnych, które niewątpliwie pomogą w przyszłości w wyborze ścieżki kariery zawodowej, być może w jednym z zawodów prawniczych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%