Zamknij

XIX Spotkania Teatrów Wiejskich "Teatr w opłotkach"

09:00, 25.07.2018 | RadzynInfo
Skomentuj
REKLAMA

22 lipca 2018 r. odbyła się w Domu Ludowym w Sitnie XIX edycja Spotkań z Teatrem Wiejskim "Teatr w Opłotkach" Jak zwykle było radośnie, wesoło i artystycznie.

Na scenie można było podziwiać Zespół Teatralny z Sitna w sztuce "Piąty nieboszczyk", Zespół Obrzędowy "Zawsze razem" z Woli Gułowskiej w widowisku "U Maciejów przed odpustem", oraz Teatr "Czeladońska" z Lubenki. Na scenie ( i nie tylko, bo jedno z widowisk odbyło się w plenerze) przewinęło się wielu aktorów - amatorów, a wszyscy radośni i uśmiechnięci.

Jury w składzie : Józef Obroślak - dyrektor ds. merytorycznych WOK, oraz Halina Zgrajka - autorka monografii wsi Sitno postanowiło przyznać nagrody finansowe, których fundatorem był Urząd Marszałkowski w Lublinie. Oto werdykt:

I miejsce : Zespół Teatralny z Sitna

II miejsce: ex aequo Zespół Obrzędowy "Zawsze razem" z Woli Gułowskiej oraz Teatr "Czeladońka" z Lubenki

Nagrodę specjalną otrzymała pani Stefania Banucha za monolog "Babka na wypasie".

Bardzo ważnym dla wszystkich zgromadzonych był jeden z punktów programu, a mianowicie wręczenie pamiątkowych statuetek z okazji 45 lecia Gminy Borki. Podziękowanie za bezinteresowną pracę na rzecz rozwoju i promocji Gminy Borki, z rąk pana Wójta Radosława Sałaty i przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego pana Marcina Czyżaka otrzymali przedstawiciele wszystkich działających na terenie Gminy od 45 lat, kół , stowarzyszeń i organizacji.

Po wręczeniu statuetek i nagród wszyscy zostali zaproszeni na regionalny obiad przygotowany przez gospodarzy. Aż do wieczora, w świetnych humorach wszyscy bawili się znakomicie...

Organizatorami imprezy byli:

*Sołectwo, Zespół Śpiewaczy, Stowarzyszenie oraz Teatr Wiejski z Sitna * Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej * Wójt Gminy Borki Radosław Sałata * Urząd Marszałkowski.

Organizatorzy zapraszają już za rok na Jubileuszowe XX Spotkania Teatrów Wiejskich "Teatr w Opłotkach".

GOKiS Borki

(RadzynInfo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%