Zamknij

Potrącenie policjanta i staranowanie radiowozu w Brzostówcu

17:00, 13.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Zarzuty usiłowania zabójstwa może usłyszeć 34-latek, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli, staranował radiowóz i potrącił policjanta. W kierunku pojazdu funkcjonariusze oddali strzały, po których kierujący busem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Policjant z poważnymi obrażeniami ciała przebywa w szpitalu.

Wczoraj po godzinie 17:00 dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o volkswagenie poruszającym się po miejscowości Gąsiory z nadmierną prędkością oraz rozbitym tylnym światłem. Wysłani na miejsce policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego busem. Ten zlekceważył sygnały i podjął próbę ucieczki. Policjanci podjęli za nim pościg jednocześnie informując dyżurnego, który we wskazane miejsce skierował dodatkowe patrole.

W trakcie całego zdarzenia kierujący oraz pasażer wyrzucali szklane butelki w kierunku radiowozu. W miejscowości Brzostówiec zorganizowano blokadę oznakowanym radiowozem. W pewnym momencie uciekinier staranował radiowóz i potrącił funkcjonariusza wydającego sygnał do zatrzymania. Kierujący busem, nie zważając na wydawane polecenia, kontynuował dalszą jazdę.

Próby zatrzymania busa zakończyły się oddaniem strzałów z broni służbowej w kierunku poruszającego się pojazdu. Po przestrzeleniu tylnych opon samochód zjechał z drogi i dachował. Kierującym volkswagenem okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Ulan- Majorat. Pojazdem podróżował również 25-letni mężczyzna. Obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Ponadto pobrano im krew do dalszych badań na obecność środków odurzających w organizmie.

Wskutek zdarzenia zostało poszkodowanych trzech funkcjonariuszy. Jeden z ciężkimi obrażeniami ciała przebywa w szpitalu.

Zatrzymani mężczyźni wkrótce usłyszą prokuratorskie zarzuty. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim. Nie wykluczone, że kierowca może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

aspirant Piotr Woszczak

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%