Zamknij

Wypadek pijanego kierowcy w Kąkolewnicy

20:51, 02.10.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Za kierowanie samochodem pod działaniem alkoholu odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Wczoraj przed południem wjechał autem do przydrożnego rowu. Urządzenie wykazało niemal 0,5 promil alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec tłumaczył, że korzystał z telefonu komórkowego i dlatego stracił panowanie nad autem. Teraz za swoje czyny stanie przed sądem.

Wczoraj kilka minut przed godz. 12:00 oficer dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikała, że kierujący samochodem osobowym marki Audi w Kąkolewnicy na ulicy Rudnik wjechał do  rowu. Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 0,5 promil alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec tłumaczył mundurowym, że ma ciężki okres w życiu, a rano wypił tylko piwo. W dalszej rozmowie dodał, że jadąc audi korzystał z telefonu komórkowego, a także nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna niespełna dwa miesiące posiada prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie 19-latek odpowie przed Sądem. Obowiązujące przepisy za jazdę w stanie po użyciu alkoholu przewiduje karę aresztu albo grzywny.

aspirant Piotr Mucha

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%