Zamknij

Oszukana przy sprzedaży swetra

18:02, 16.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Blisko 11 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Radzyń Podlaski sprzedając za pośrednictwem portalu internetowego sweter o wartości 40 złotych. Otworzyła przesłany link, gdzie zgodnie z instrukcją miała zaakceptować zamówienie, a następnie został przekierowana na stronę, gdzie podała wszystkie swoje dane. W efekcie z jej konta zostały wyprowadzone pieniądze.

Wczoraj do radzyńskiej komendy zgłosiła się 38-latka, która została oszukana na kwotę blisko 11 tysięcy złotych. Z informacji przez nią przekazanych wynikało, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż sweter o wartości 40 złotych. Już po chwili w aplikacji otrzymała wiadomość, że gotowy jest list przewozowy, który został przesłany na skrzynkę e-mail. Kobieta po zalogowaniu się na swoją pocztę elektroniczną kliknęła w link w celu zaakceptowania zamówienia. Następnie została przekierowana na stronę z symbolem karty płatniczej, gdzie podała swoje dane, a także zeskanowała swoją kartę i wpisała datę ważności oraz kod. Po chwili wyświetliło się okno z opisem „odbierz pieniądze” i po kliknięciu kobieta została przekierowana na stronę łudząco przypominającą stronę swojego banku. 38-latka zalogowała się na tej stronie i czekała na otrzymanie kodu weryfikacyjnego. Gdy długo nie otrzymywała żadnej informacji wylogowała się z podanej strony i weszła w drugą wiadomość otrzymaną od portalu. Tam wyświetliła się strona z informacją, że trzeba oczekiwać na kod sms. W trakcie oczekiwania zgłaszającej przychodziły wiadomości od banku z informacją o aktywacji nowego urządzenia w IKO, które kobieta zatwierdziła. Po tym fakcie zaczęła otrzymywać wiadomości, że z jej konta bankowego są wypłacane środki finansowe. Łącznie z konta skradzione zostały pieniądze w kwocie niemal 11 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Metody oszustów przybierają różne formy. W takich sytuacjach nie podawajmy żadnych swoich danych, jak również nie otwierajmy podejrzanych linków. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą oszczędności.

aspirant Piotr Mucha

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%