Zamknij

Aresztowany za znęcanie się nad rodziną

12:23, 18.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Mundurowi radzyńskiej jednostki zatrzymali 31-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i siostrą. Sprawca groził im pozbawieniem życia przy użyciu siekiery. Okazało się, że mężczyzna tydzień temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo. 31-latek usłyszał zarzuty znęcania się w warunkach recydywy, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o awanturze  w jednym z domów na terenie gminy Wohyń. Na miejsce skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie.

Okazało się, że 31-latek znęcał się nad swoją matką i siostrą. Jak ustalili policjanci, mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wyzywał je słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia przy użyciu siekiery. Jak się okazało, mężczyzna tydzień temu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo.

31-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną w warunkach recydywy.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo 31-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku przestępstwa popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

aspirant Piotr Mucha

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%