Zamknij

Wypadek w Ostrówkach

13:07, 07.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Ostrówkach w gminie Wohyń. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 70-letni kierowca osobowego volkswagena, najechał na tył rowerzystki, która jechała w tym samym kierunku.76-letnia kobieta trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu i nie miał uprawnień.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Ostrówki. Dyżurny radzyńskiej Policji o godz. 18.30 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 70 letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego kierujący volkswagenem golfem  nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim rowerzystki, czym na łuku jezdni  doprowadził do jej potrącenia. 76 letnia mieszkanka gminy Wohyń doznała w skutek wypadku obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem kierowca golfa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz senior za swe czyny odpowie przed sądem. 70 latek musi się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie on odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

aspirant Piotr Woszczak

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%