Zamknij

Jest pomysł na zmiany w 500+! Płynie wprost z PiS

08:30, 09.12.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Ceny w Polsce rosną w najwyższym od 2001 roku tempie. Sztandarowe świadczenie Zjednoczonej Prawicy, czyli 500+ traci na wartości. Jest pomysł na zmiany w programie, na których miałyby zyskać rodziny wielodzietne.

Rodzina 500+ plus to program, który wszedł w życie w 2016 roku. Po pięciu latach funkcjonowania programu inflacja zjadła kilkadziesiąt złotych tego świadczenia. Tylko w ciągu minionego roku, jak informuje Wirtualna Polska, jego wartość spadła o 30 zł. 

Obecne przepisy nie zakładają jednak waloryzacji świadczenia. Jest jednak pomysł na to, jak można byłoby zmienić program. 

Propozycję przedstawiła była minister rodziny, obecnie europosłanka PiS, Elżbieta Rafalska. To ona była odpowiedzialna za wdrożenie tego programu pięć lat temu. 

Rafalska tłumaczy, że należy podnieść kwotę wsparcia, ale tylko dla rodzin wielodzietnych. 

- Chcemy, by rodziło się jak najwięcej dzieci, ale też rodziny wielodzietne powinniśmy mocniej wspierać. Dlatego świadczenie wychowawcze od trzeciego dziecka mogłoby zostać podniesione np. o 100 złotych i wynosić 600 złotych miesięcznie

- tłumaczyła w rozmowie z dziennikiem "Fakt".

W myśl propozycji rodzice, którzy mają jedno lub dwoje dzieci mieliby otrzymywać, tak jak obecnie, po 500 zł. W przypadku trzeciego dziecka i każdego kolejnego kwota ta wynosiłaby 600 zł. 

- Modyfikacje w programie będą możliwe w 2022 roku, bo ustawodawca przewidział, że co trzy lata będzie on poddawany rewizji - dodaje WP. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%