Zamknij

Czy pralnia przemysłowa pierze odzież?

artykuł sponsorowany + 15:30, 23.12.2021 Aktualizacja: 15:30, 23.12.2021

Pralnie przemysłowe to taki rodzaj przedsiębiorstw, które na co dzień pracują z firmami oraz instytucjami. Klienci punktu pralniczego to najczęściej hotele, domy weselne, czy restauracje. W galeriach handlowych odnajdziemy zaś napis „pralnia chemiczna”. Taki punkt przyjmuje odzież od klientów indywidualnych. Ale czy jego przemysłowy odpowiednik również zajmuje się praniem ubrań?

Wodzisław – pralnia odzieży

Na tytułowe pytanie odpowiedź jest jedna – tak, pralnie przemysłowe piorą odzież. Chodzi jednak o skalę. Punkty pralnicze, które znamy z centrów handlowych, przyjmują ubrania jednostkowo od klientów indywidualnych. Słowem, odzież może w nich pozostawić każdy w raczej niewielkiej ilości. Do pralni przemysłowych trafiają jednak ogromne wsady pralnicze od klientów firmowych i instytucji. Z tego też względu brane są pod uwagę tylko duże ilości ubrań, które dostarczą przedsiębiorcy, korporacje lub fundacje. Z jaką odzieżą najczęściej pracuje choćby pralnia w Żorach?

Uniformy pracownicze

Kelnerzy, recepcjoniści i pokojówki to grupy zawodowe, które najczęściej potrzebują jednolitych ubrań do pracy. Ich uniformy to znak rozpoznawczy. Jeśli cała załoga kelnerów ubrana jest w ten sam sposób – wszyscy goście będą wiedzieli, kogo poprosić do stolika. Uniformy pełnią więc funkcję wizualną i reprezentacyjną. Mają pięknie wyglądać i odznaczać się nieskazitelnymi barwami.

Fartuchy lekarskie i pielęgniarskie

To kolejna grupa odzieży pracowniczej, która w hurtowych ilościach trafia do pralni. W tym wypadku trzeba nie tylko zatroszczyć się o biały kolor ubrań, ale także pełną dezynfekcję ubrań. Pracownicy służby medycznej często spotykają się z różnorodnymi drobnoustrojami, których zdecydowaną większość pranie w profesjonalnej pralni powinno wyeliminować. Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednio wysokich temperatur czyszczenia oraz skutecznie dezynfekujących środków piorących.

Mundury służbowe

Pralnia przemysłowa to także pranie dla takich instytucji jak policja, wojsko, straż pożarna, czy jednostki pogotowia ratunkowego. Jest to wymagające zadanie dla firmy pralniczej. Mundury galowe wymagają specjalnego taktowania ze względu na zastosowane materiały oraz dodatkowe przeszycia, kieszenie i pagony. Uniformy codzienne do zadań specjalnych to z kolei wymagające tekstylia, które są wodoodporne, mrozoodporne, a nawet ognioodporne. Po całym procesie piorącym muszą zachować swoje najważniejsze własności, a także połyskliwość oznaczeń odblaskowych.

Odzież ochronna

Ubrania ochronne to zazwyczaj elementy stylizacji pracowników z działu usług budowlanych i motoryzacyjnych – m.in. elektrycy, spawacze, mechanicy samochodowi, hydraulicy. Używają najczęściej strojów nakładanych na odzież codzienną, które mają zabezpieczać ich przed brudem, w postaci kurzu, smarów, pyłów, olei itd.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%