Zamknij

Zdobądź nowy zawód w rok – zostań elektrykiem

art. sponsorowany + 08:41, 09.10.2023 Aktualizacja: 08:42, 09.10.2023

Osoby, które interesuje praca na stanowisku elektryka, mają szerokie możliwości zdobycia zatrudnienia, podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego. Wystarczy roczny kurs, by mieć podstawowe wykształcenie w tej dziedzinie i móc pracować jako elektryk. Jak wygląda szkolenie, gdzie można podjąć zatrudnienie w tym fachu i czy nauka w trybie online to dobry pomysł? Podpowiadamy.

Jak zostać elektrykiem, a jak technikiem elektrykiem?

Jedną z możliwości tego, by zostać elektrykiem, jest zapisanie się na kurs - zawodelektryk.pl. Należy mieć 18 lat lub ukończyć 18 lat w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się naukę. Żeby starać się o kwalifikacje ELE.02, wystarczy wykształcenie zawodowe. Uprawnienia przyznane po otrzymaniu certyfikatu dopuszczają do pracy przy montażu, uruchamianiu i konserwacji instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych. Zdobywanie kompetencji trwa rok.

Natomiast możliwość uzyskania stanowiska technika elektryka mają osoby legitymujące się dyplomem ukończenia szkoły średniej po zaliczeniu kwalifikacji ELE.02 oraz ELE.05 obejmujących dodatkowo eksploatację maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Całe szkolenie trwa 1,5 roku.

Gdzie można podjąć zatrudnienie jako elektryk?

Elektrycy są poszukiwani do pracy w wielu różnych firmach publicznych, jak i prywatnych. Mogą podjąć zatrudnienie jako członkowie zespołu lub świadczyć usługi samodzielnie. Zajmują się instalacją, konserwacją i serwisowaniem systemów elektrycznych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Pracują również m.in. w energetyce, branży transportowej czy też przy fotowoltaikę.

Nauka online – sposób na dostęp do rzetelnej wiedzy

Szkolenie technik elektryk dla dorosłych realizowane jest częściowo w formie online. Część teoretyczna odbywa się zdalnie, co jest dużym udogodnieniem dla osób, które pracują lub mieszkają w znacznej odległości od siedziby szkoły. Podejmując decyzję o rekrutacji, warto wziąć pod uwagę długoletni staż prowadzenia kursów i to, że w Szkole Partnerskiej Viessmann zatrudniona jest doświadczona, wykwalifikowana kadra.

Praktycy korzystają z najnowocześniejszego sprzętu. Zajęcia, które odbywają się stacjonarnie, prowadzone są przez specjalistów, uczestnicy przygotowywani są do tego, by sprostać aktualnym wymaganiom rynku pracy. Hybrydowa forma pobierania nauki pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdach, jest bardziej elastyczna niż standardowy model kształcenia, a przy tym zachowuje możliwość zdobywania praktycznych umiejętności pod okiem ekspertów z danej branży.

Uzyskane certyfikaty niczym nie różnią się od tych zdobytych podczas kursów w systemie stacjonarnym. Zakres materiałów jest rzetelnie opracowany, a kursanci są doskonale przygotowani, by poradzić sobie z egzaminami i zdobyć odpowiednie kwalifikacje pozwalające im poradzić sobie na rynku pracy.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%