Zamknij

Jak prać koszulki z nadrukiem?

14:23, 24.06.2022 | materiał partnera

Koszulki z nadrukiem to doskonały sposób na promowanie marki, a także urozmaicenie swojej garderoby. Można je wykorzystać jako część roboczego stroju, jak również jako upominek dla klienta. Koszulki z nadrukiem nie są drogie, ale warto o nie dbać, aby po raz kolejny nie wydawać pieniędzy na ich zakup. Jak więc prać koszulki z nadrukiem, żeby naniesiona na nie grafika nie została sprana?

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem, które można kupić między innymi na https://escobart.pl można oczywiście prać w ręcznie lub w pralce. Co istotne nawet wysoka jakość zastosowanego materiału oraz technologii nadruku nie wystarczy, aby cieszyć się estetycznym wyglądem firmowej odzieży przez wiele lat. Jak o każdy inny element garderoby, należy o takie koszulki szczególnie dbać stosując odpowiednie metody. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to, jaką technologię wykorzystano do naniesienia nadruku. Jedną z najpopularniejszych jest sitodruk, który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na wysokie temperatury, prasowanie i pranie. Dzięki temu pranie koszulek z nadrukiem można wykonać już w 50 stopniach w pralce.

Kolejną popularną metodą jest haft komputerowy, który wykonuje za pomocą nici. Jego zaletą jest możliwość wykorzystania jej na różnych typach odzieży, w tym także na problematycznych do znakowania polarach. Pranie koszulek z nadrukiem haftowym nie sprawia trudności, ponieważ jest to metoda niezwykle wytrzymała. Dzięki temu elementy stroju można prać w wysokich temperaturach w pralce, a nadrukowana grafika nie ulega zniszczeniu. Oczywiście, warto zwrócić uwagę na jakość koszulki, ponieważ odpowiednio wysoka jego jakość w połączeniu z komputerowym haftem jest gwarancją, że strój posłuży przez wiele lat.

Do znakowania odzieży wykorzystuje się także sublimację przeznaczoną dla poliestru. Metoda ta sprawia, że nadruk nie jest wyczuwalny pod palcami, gdyż wnika w materiał. Ten sposób znakowania wymaga większej uwagi podczas prania. Warto je wykonywać w niskiej temperaturze, która powinna oscylować w granicach 40 stopni Celsjusza.

Jak prać białe koszulki z nadrukiem?

Podczas prania koszulek z nadrukiem należy zwrócić uwagę jeszcze na jej kolor. Ciemna odzież może okazać się łatwiejsza w praniu i mniej narażona na szkodliwe czynniki. Wystarczy zadbać o to, aby nie straciły swojej intensywności. A jak prać białe koszulki z nadrukiem? W tym przypadku należy wziąć pod uwagę zasadę dotyczącą poszczególnych metod znakowania i dodatkowo na kolor - biel bardzo łatwo zabarwić od innych ubrań.

Przede wszystkim nie wolno prać białych ubrań z kolorowymi, a zwłaszcza z czarną lub czerwoną, ponieważ najczęściej farbują. Najbezpieczniejsze jest pranie tylko i wyłącznie białych rzeczy. Istotne jest również użycie odpowiedniego proszku, czyli takiego, który jest dedykowany białej odzieży. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na metki, ponieważ znajduje się na nich informacja o temperaturze prania i jego sposobie - ręcznie, czy w pralce.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%