Zamknij

Powrót rynku pracownika? Pracodawcy oferują duże benefity

22:55, 01.10.2021 | J.K
Skomentuj

Pracodawcy mówią o braku rąk do pracy i biją na alarm. Na rynku jest w tej chwili blisko 400 tysięcy wakatów. Nic dziwnego, że oprócz relatywnie wysokich płac coraz częściej w grę wchodzą benefity poza płacowe. Zobacz, co najczęściej oferują pracodawcy.

Karta MultiSport i bony podarunkowe

To bardzo powszechny prezent, jaki pracodawcy robią swoim pracownikom. Jest tak oczywisty, że czasem nawet nie wymienia się go w ofertach pracy. Tego rodzaju prezenty swoim pracownikom dają między innymi sieci dyskontowe, ale nie tylko. Także pracownicy biurowi mogą liczyć na profit w postaci darmowej siłowni lub basenu.

Bony podarunkowe to z kolei bardzo lukratywny benefit pozapłacowy. Dostają je nie tylko pracownicy sklepów do wykorzystania w miejscu pracy. Bon może dotyczyć innych punktów, np. atrakcyjnych drogerii lub butików.

Prywatne ubezpieczenie medyczne

Niegdyś zarezerwowane tylko dla szczebla zarządzającego, dziś oferowane także szeregowym pracownikom. Prywatne ubezpieczenie medyczne oznacza możliwość korzystania z wybranej prywatnej kliniki, gdzie poziom usług jest znacznie wyższy niż w placówkach państwowych. Niektórzy pracodawcy oferują takie ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach także dla członków rodzin.

Dbałość o dobrostan pracowników

Dobrostan w dobie pandemii stał się bardzo modnym słowem. Okazuje się, że coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co jest dla nas dobre i daje nam szczęście. Ta zmiana priorytetów z mieć na być zaowocowała także zmianą profilu oczekiwań wobec pracodawcy.

Tak zwane owocowe czwartki w biurach były codziennością już przed pandemią. Teraz zostały wzbogacone o spotkania z dietetykami i specjalistami do spraw żywienia. Zwiększone zainteresowanie zdrowym stylem życia wynika wprost z większej dbałości o zdrowie i chęć wzmocnienia odporności, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Bardziej dbamy też o walkę z otyłością i utrzymanie prawidłowych proporcji między tkanką mięśniową a tłuszczową.

Wsparcie psychologiczne i coachingowe

Pandemia okazała się nie tylko groźna dla zdrowia fizycznego, ale też psychicznego. Pod tym względem koronawirus jest znacznie groźniejszy, niż można przypuszczać. Wielomiesięczne przymusowe zamknięcie w domu negatywnie odbiło się na psychice, szczególnie najbardziej aktywnych osób. Coraz częściej można było usłyszeć o stanach depresyjnych i klasycznych depresjach. Znacząco spadała motywacja do pracy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej oferowanym benefitem pozapłacowym jest możliwość spotkania z psychologiem lub coachem. Szczególnie to ostatnie spotyka się z dużym zainteresowaniem pracowników.

Możliwość pracy zdalnej

Trudno uwierzyć, ale wśród benefitów pozapłacowych dla pracowników biurowych wymienia się także możliwość pracy zdalnej i hybrydowej. Okazało się bowiem, że pracownicy bardzo cenią sobie elastyczność, jaką daje home office i zdecydowanie wydajniej pracują w systemie zadaniowym niż godzinowym. Praca zdalna jest szczególnie lubiana przez sektor IT. Pracownicy tej branży deklarują nawet chęć zmiany pracodawcy, jeśli dotychczasowy nie zechce zgodzić się na świadczenie przez nich pracy w sposób przynajmniej częściowo zdalny.

(Reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%