Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Gorazdowskim

06:05, 15.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

14 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Tomaszem Gorazdowskim w ramach 38 edycji "Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami" organizowanych przez Radzyńskie Stowarzyszenie "Podróżnik" działające przy Radzyńskim Ośrodku Kultury. Tematem spotkania była wyprawa dziennikarza i podróżnika do Nowej Zelandii i Wysp Pacyfiku śladami Władcy Pierścieni.

Tomasz Gorazdowski wraz z radzyńską publicznością przebył drogę przez Nową Zelandię a dokładniej mówiąc miejsca takie jak: Auckland, Matamata, Rotorua, gdzie mieszkają Maorysi, jeziora o różnorodnych barwach ze względu na związki chemiczne, punakaiki czyli skały naleśnikowe, Queenstown, Glenorchy, Milford Sound, oraz malownicze wyspy Pacyfiku, wszystko bogato prezentując za pomocą zdjęć i filmów.

Gość szczegółowo opowiedział o wizycie w Hobbitonie, gdzie zbudowane są 44 nory hobbitów, pub i inne lokacje występujące w filmie, podróżach samolotami oraz samochodami przez obie wyspy - zarówno Wyspę Północną jak i Wyspę Południową - obserwacjach pięknej natury, na którą człowiek stara się minimalnie wpływać oraz dbać o nią, czy o przechadzce po lodowcu. Zaprezentował również zdjęcia ściętego już drzewa, z którego słoi można odczytać daty takie jak pożar Rzymu czy narodziny Chrystusa.

Zgodnie z tradycją Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami na zakończenie spotkania gość otrzymał pamiątkowy medal oraz karykaturę.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZAlewskiZAlewski

1 0

A co to, towarzystwo w 90% publiki bez maseczek??? organizatorzy foliarze, czy co??? 14:28, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%