Zamknij

Sukcesy radzyńskich szachistów w finale I Lubelskiej Ligi Szachowej

18:19, 30.04.2024 . Aktualizacja: 18:19, 30.04.2024
Skomentuj

20 kwietna w Lubartowie rozegrano turniej finałowy pierwszej edycji Lubelskiej Ligi Szachowej. Grali w nim zawodnicy, którzy uzyskali awans z poszczególnych stref w swoich kategoriach wiekowych. Aż dziesięcioro reprezentowało Radzyńskie Towarzystwo Szachowe.

Klasyfikację do lat 17 wygrała reprezentująca je Hanna Nurzyńska, zaś Klaudia Musiatowicz wywalczyła 3 miejsce. (Obie są uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim).

Klasyfikację do lat 11 wygrała Anna Kuszpa.

W najliczniejszej 28-osobowej grupie chłopców do lat 17, Szymon Wisznicki był czwarty, Bartłomiej Michalak dziesiąty, a Kajetan Kondraszuk -szesnasty.

W grupie chłopców do lat 11 najwyżej, bo na 4. miejscu, był Jakub Skrzypczak. 5. miejsce zdobył Bartłomiej Bącik, na 14.-15. - Igor Micor i Kacper Kowalczyk.