W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce 1 czerwca zorganizowano Dzień Rodziny.
Na uroczystość przybyli: Ireneusz Demianiuk – wójt gminy Komarówka Podlaska, Wiesław Orłowski – przewodniczący Rady Gminy Komarówka Podlask, Katarzyna Prokopiuk – przewodnicząca Rady Rodziców, Justyna Korszeń – dyrektor szkoły, Agnieszka Hermaniuk – wicedyrektor szkoły, rodzice dzieci z klas 0 – 3, nauczyciele oraz uczniowie. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor, która złożyła życzenia rodzicom i dzieciom z okazji ich święta. Do uczestników uroczystości zwrócił się również wójt, podkreślając znaczenie rodziny.
Uroczystość dla uczniów klas 0–3 rozpoczęła się częścią artystyczną. Uczniowie klas drugich, pod opieką swoich wychowawców - Edyty Wodzińskiej-Furman oraz Krystyny Kałdun - przygotowali dla swoich mam i tatusiów montaż słowno-muzyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po występie wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali "Sto lat" i wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Następnie odbył się "Bieg po zdrowie" – wydarzenie finansowane ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Młodzi sportowcy z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych.
WYNIKI
Kategoria "Dziewczęta - oddziały przedszkolne":
1. miejsce – Karolina Cieliszak
2. miejsce – Liwia Protaś
3. miejsce – Hanna Kondracka
Kategoria "Chłopcy - oddziały przedszkolne":
1. miejsce – Mikołaj Klimiuk
2. miejsce – Piotr Ołtuszyk
3. miejsce – Antoni Mazur
Kategoria "Dziewczęta klas pierwszych":
1. miejsce – Hanna Rudnicka
2. miejsce – Kaja Wołodko
3. miejsce – Wiktoria Martyniw
Kategoria "Chłopcy klas pierwszych ":
1. miejsce – Kacper Klecha
2. miejsce – Jakub Filipiuk
3. miejsce – Maciej Jedynak
Kategoria "Dziewczęta klas drugich":
1. miejsce – Fatima Makhauri
2. miejsce – Wiktoria Trochonowicz
3. miejsce – Hanna Bielecka
Kategoria "Chłopcy klas drugich":
1. miejsce – Szymon Ołtuszyk
2. miejsce – Patryk Oleksiuk
3. miejsce – Filip Rudko
Kategoria "Dziewczęta klas trzecich":
1. miejsce – Martyna Kur
2. miejsce – Julia Rudko
3. miejsce – Magdalena Golanko
Kategorii "Chłopcy klas trzecich":
1. miejsce – Mikołaj Jawoszek
2. miejsce – Wojciech Zając
3. miejsce – Marcel Lipka
Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1. do 3., otrzymali medale i dyplomy, natomiast zawodnicy z miejsc 4 – 6 zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
Podczas biegów klas 0–3 oraz biegów sztafetowych klas 4 – 8 wszystkim uczestnikom towarzyszył wyjątkowy gość – olimpijczyk z Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, Dariusz Kowaluk. Poprowadził on rozgrzewkę przed zawodami oraz dokonał dekoracji zwycięzców. Spotkanie z wybitnym sportowcem było dla uczniów niezwykłą inspiracją i motywacją do aktywności fizycznej.
Po sportowych emocjach na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni, uczestniczyć w zabawach prowadzonych przez animatora, bawić się w ogromnych pompowanych kulach oraz tworzyć konstrukcje z dużych klocków. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Mobilny Park Naukowy, który pozwolił uczestnikom odkrywać tajniki nauki poprzez doświadczenia i eksperymenty. Nie zabrakło także licznych konkurencji sportowych.
Uczniowie klas 4–8 poza wymienionym wyżej atrakcjami uczestniczyli dodatkowo w turnieju piłki Photon, sztafecie 4 x 100m oraz w różnorodnych rywalizacjach sportowych, wykazując się sprawnością i zaangażowaniem.
Podczas całej imprezy prowadzona była loteria fantowa wspierająca zbiórkę charytatywną "Dla Adasia Iwanejko" prowadzona przez Szkolne Koło "Caritas".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz