W sobotni wieczór, w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury miał miejsce recital niezwykle utalentowanego pianisty Szymona Kowalskiego. Wystąp artysty odbył się w ramach XXXII Dni Karola Lipińskiego.
33-letni muzyk zaczął swoja przygodę z fortepianem już w wieku 5 lat. Ukończył Szkołę Muzyczną im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem m.in. prof. Arkadiego Zenzipera, Ryszarda Baksta oraz Pawła Chęcińskiego. Otrzymał wiele nagród poświęconych m.in. Fryderykowi Chopinowi, Ignacemu Janowi Paderewskiemu i Karolowi Szymanowskiemu. Podczas swoich koncertów prezentuje utwory kompozytorów od baroku do XXI wieku. Prowadzi także warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży oraz udziela lekcji fortepianu. Koncertuje w całej Europie.
Recital rozpoczęła Agnieszka Jeż, przybliżając zgromadzonym życiorys i osiągnięcia artysty. Pianista zaprezentował na radzyńskiej scenie kompozycje z repertuaru Ignacego Jana Paderewskiego, Marii Szymanowskiej, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franciszka Shuberta oraz Fryderyka Chopina. Wykonywane utwory ubarwiał opowieściami na temat twórców oraz genezy ich powstania.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz