Branica Radzyńska to wieś o sadowniczych i ogrodniczych tradycjach. Dlatego nie dziwi fakt, że to właśnie tu obchodzone jest Święto Owoców i Warzyw "Czerwone Jabłuszko". Za nami już III edycja tej imprezy.
Niedzielne popołudnie zgromadziło liczne grono przedstawicieli władz m.in. sekretarza stanu w MEN Tadeusza Sławeckiego, Starostę Lucjana Kotwicę, wicestarostę Jana Gila oraz marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.
Program imprezy był niezwykle bogaty. Obchody rozpoczęły się występem grupy teatralnej "O...jo...joj..." działającej przy Stowarzyszeniu "Kołowrotek" w Białce. Przedstawienie zatytułowane "W wiejskiej chacie" nawiązywało do zwyczajów i gościnności dawnej polskiej wsi. Następnie w części artystycznej "Dary Jesieni" zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, którzy przygotowali także wystawę rysunków "Najpiękniejsze miejsca w Powiecie Radzyńskim". Na scenie wystąpił również zespół "Czerwone Korale" z Zabiela. Zgromadzoną publiczność rozbawił kabaret "Galimatias na wsi - prezes się żeni". Tradycyjnie nie zabrakło degustacji regionalnych potraw oraz konkursów dla dzieci i dorosłych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz