W niedzielę (15.11), 5 małżeństw z terenu miasta i gminy Radzyń Podlaski świętowało Złote Gody.
Uroczystości jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęły się Mszą św. w intencji jubilatów, która miała miejsce w kościele Świętej Trójcy.
Po Mszy Św., w Sali konferencyjnej UM wręczone zostały odznaczenia Prezydenta RP "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie." Zebranych przywitał Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radzyniu Podlaskim - Paweł Tarkowski.
- Drodzy Jubilaci, ponad pół wieku temu miał miejsce fakt, który zaważył na waszym całym życiu - zawarliście związek małżeński. Te 50 wspólnych lat to czas, w którym z pewnością nie brakowało szczęścia, sukcesów i radosnych wzruszeń, ale zapewne nie brakowało też kłopotów, rozczarowań, kłótni, a może nawet i łez. Jednak idąc razem, okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności. Pokonaliście je, ponieważ wzajemnie się wspieraliście. Szczęśliwe małżeństwo jest bowiem zasługą obojga małżonków. Przeżyte razem 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej. To dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej. - powiedział kierownik USC.
Aktu dekoracji dokonali burmistrz Jerzy Rębek oraz wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Pamiątkowe dyplomy wraz z legitymacjami i kwiatami wręczyli przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła i przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski. Wśród wyróżnionych znalazły się następujące małżeństwa: Marianna i Tadeusz Ferencowie, Eugenia i Antoni Gajownikowie, Alicja i Józef Paszkowscy, Albina i Jan Trykaczowie oraz Halina i Jacek Wojtuniowie.
Po przemówieniach okolicznościowych oraz odśpiewanym na cześć Jubilatów "Sto lat", wzniesiono uroczysty toast. Była to niezwykła, pełna wzruszeń oraz wspomnień uroczystość, a odznaczone pary są wspaniałym przykładem dla młodszego pokolenia, które jest na początku swojej małżeńskiej drogi lub dopiero na nią wkroczy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz